Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Menstruacija

Go down 
+12
mommy
Giovanna
ninana
didzi
pcelica8
Enea
leobaby
ivany
Aca
happyness
Josipa
zvrk06
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Menstruacija Empty
PostajNaslov: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 24, 2008 8:15 am

Liječenje menstrualnih poremećaja (samopomoć)

Dijeta
Opća pravila zdrave prehrane odnose se na svakoga. Uključuju dijetu s mnogo cjelovitih zrna, svježeg voća i povrća te izbjegavanje zasićenih masti i komercijalne bezvrijedne hrane (junk food). Neke izmjene u prehrani 14 dana prije krvarenja mogu pomoći ženama sa pred-menstrualnim sindromom i blagim menstrualnim poremećajima kao što su grčevi. Kod nekih žena pomaže izbjegavanje crvenog mesa i mliječnih proizvoda u pred-menstrualnom periodu. Pozitivno je smanjenje unosa kofeina, šećera i alkohola. Redovito uživanje alkohola može smanjiti rizik od pojave grčeva, ali isto tako kod nekih žena može produžiti grčeve. Stoga se alkohol ne preporučuje kao prevencija menstrualnih grčeva. Prehrana bogatija ribom može smanjiti menstrualne poremećaje.
Postoje i izvještaji o tomu da nedostatak nekih vitamina ili drugih prehrambenih tvari može prouzročiti ili pojačati menstrualne poremećaje. Jedno ispitivanje je pokazalo da uzimanje vitamina B1 (tiamina) djeluje na smanjenje menstrualnih bolova. Vitamin B1 se nalazi u gotovo svakoj hrani, ali najbolji mu je izvor svinjetina. Drugi dobar izvor vitamina B1 su suhe obogaćene žitarice, zobena kaša i sjemenke suncokreta.

Fizička aktivnost
Fizička aktivnost je vrlo važna za očuvanje zdravlja. Vrlo energično vježbanje može izazvati neredovite menstruacije, čak i amenoreju, ali malo je žena koje vježbaju tako intenzivno. Natjecateljice ne moraju prekinuti sa sportskim aktivnostima da bi povratile plodnost, već jednostavno trebaju više jesti. Iako nema čvrstih dokaza da se tjelovježbom može ublažiti dismenoreja, pregledom pojedinačnih ispitivanja pokazalo se da većina povezuje tjelovježbu sa smanjenjem menstrualnih bolova.

Izvor:PLIVA zdravlje



Koliki je vaš vremenski razmak od menstruacije do menstruacije..evo ja se ne mogu pohvaliti da sam zadovoljna tim razmakom..dobijem m točno svaki 20-ti dan od prestanka zadnjeg krvarenja,jako krvarenje(o bolovima da i ne govorim) i traje mi do 5 dana..bila kod ginekologa i nikako mi nije mogao produžiti da mi je taj razmak od m do m veći..kako je kod vas


Zadnja promjena: dany; čet tra 24, 2008 11:22 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 24, 2008 8:16 am

Uglavnom svako mjesec dana,ali nekad zna uranit,nekad boli nekad ne,a traje 5 dana Menstruacija 204166
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Gost
Gost
Anonymous



Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 24, 2008 11:02 am

mene jednostavno ubi taj kratki vremenski razmak od m do m..9 mi bio zadnji dan i već 29.4 dolazi druga Menstruacija 168724
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 24, 2008 11:04 am

Joj ja sam sa svojom bila zadovoljna prije spirale, dobijala sam svakih 30 dana i trajalo je 4 dana , ne obilna i bez bolova , a sad mi je svakih 25 dana, traje 6 dana, obilnije krvarim, lagani grčevi!
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 24, 2008 11:13 am

ja još uvijek nemam mengu Menstruacija 877388
već me i MM pitao dal je to normalno... Menstruacija 959498
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 24, 2008 11:15 am

Draga kako nemaš? Uopće nisi dobila od poroda? Jesi bila kod ginekologa?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 24, 2008 11:25 am

Amenoreja (izostanak menstruacije)

Amenoreja je izostanak menstruacije. Obično se razlikuje primarna, kad se menstruacija uopće nije pojavila, i sekundarnu amenoreja, kad su krvarenja u početku bila pravilna pa počinju biti sve rjeđa ili potpuno izostanu. Smatra se da je amenoreja nastupila ako menstruacija preskoči barem tri ciklusa. Djevojku koja ne dobije menstruaciju do 16-te godine treba poslati na pregled zbog sumnje na primarnu amenoreju. Rijetki i slabi menstrualni ciklusi (oligomenoreja) su vrlo česti u ranom pubertetu i nisu zabrinjavajući. U početku menstrualnih krvarenja, prvih par godina se ciklusi obično ne reguliraju. Čak i normalni ciklusi kod odraslih žena mogu svaki mjesec varirati za nekoliko dana. Kod nekih žena menstrualno krvarenje javlja se svaka tri tjedna, kod drugih svakih pet tjedana. Jačina krvarenja također je različita, krvarenje može biti obilno ili slabo. Ponekad krvarenje može izostati a sljedeće krvarenje nakon toga može biti obilno, što je najvjerojatnije posljedica preskočene ovulacije a ne pobačaja. Zabrinjavajuće je ako ciklusi traju manje od 21 dan, a krvarenja više od osam do deset dana ili ciklusi jako vremenski variraju tokom nekoliko mjeseci. Takvi slučajevi ukazuju na probleme s ovulacijom.

Izvor:PLIVA zdravlje
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 24, 2008 6:42 pm

Vjerojatno zato sto dojis ili?Zato jos nije dosla?

ja ima redovito, ko sat, svakih 28 dana. I traje 4-5 dana.
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 24, 2008 7:49 pm

Meni je razmak od zadnjeg dana jedne do iduće nekih 23-25dana i traje 4 dana. Ne krvarim jako, niti imam bolove.
Tako mi je bilo i prije trudnoće ali me uglavnom bolio trbuh.
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimeuto tra 28, 2009 8:51 am

Krvarim 10 dana. Menstruacija 896458
Ponekad mi zna biti uistinu loše...
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimeuto tra 28, 2009 9:21 am

ja imam redovito posle poroda,ali nikad nisam prije imala tak jake,imam normalno oko 5dana,ali 2 i 3 dan koma,nist me ne boli
[Vrh] Go down
pcelica8
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
pcelica8


Broj postova : 347
Age : 38
Lokacija : okolica Siska
Registration date : 21.04.2009

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimepet lip 26, 2009 4:24 pm

28 dana ali kada dođe koma.....boli,boli,boli i dosta krvarim... možda se smiri jer sam dobila prije malo više od mjesec dana prvu od poroda
[Vrh] Go down
didzi
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
didzi


Female
Broj postova : 310
Age : 47
Lokacija : sarajevo
Registration date : 01.05.2009

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimesub lip 27, 2009 10:12 pm

pčelica8 je napisao/la:
28 dana ali kada dođe koma.....boli,boli,boli i dosta krvarim... možda se smiri jer sam dobila prije malo više od mjesec dana prvu od poroda

tako je i kod mene bilo ali vratilo se ubrzo na normalu... Menstruacija 405635
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimepon lip 29, 2009 8:40 am

inace sam imala 4 dana svakih 28 dana, i uvijek redovnu. prije poroda me uvije bolio trbuh kad dobijem a poslije nije. a sad jos nisam dobila mengu i nadam se da necu brzo dobit. Menstruacija 386911
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimepon lip 29, 2009 8:58 am

meni je sad zadnja bila kao i prije,nisam vise tak jako krvarila,valjda se sad sve poslozilo
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimepon lip 29, 2009 9:57 am

meni je sad ok donekle, boli al ne ko prije, samo kaj su mi se ciklusi skratili. baš budem pratila na koliko dana su sad.
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimesri srp 22, 2009 11:23 am

Ja vec dvi godine pijem yasmin i svaku cetvrtu nedilju navecer evo menge Menstruacija 386911

pojma nemam kako mi je bilo prije..zaboravila sam..


happy obavezno poprati stanje za svaki slucaj Menstruacija 569627
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:30 pm

jesam, kraći su mi točno za sedam dana.opće ne znam kak to i zakaj.moram pitati ginekologinju jednog dana kad budem išla.....se možda još kome pošemeril ciklus? Menstruacija 877388
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:53 pm

meni isto tak,za 3 dana isto kraci Menstruacija 34451
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimesri srp 22, 2009 2:18 pm

odma mi je lakše Menstruacija 38980

viš ti prirodu, čim se stavimo u promet ( mislim na rađanje, sram vas bilo na kaj ste vi pomislile Menstruacija 204166 Menstruacija 386911 ) odmah nam se ciklusi skrate da čim brže moremo opet ostati trudne...... Menstruacija 66333 Menstruacija 386911
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet srp 23, 2009 7:43 am

happyness je napisao/la:
odma mi je lakše Menstruacija 38980

viš ti prirodu, čim se stavimo u promet ( mislim na rađanje, sram vas bilo na kaj ste vi pomislile Menstruacija 204166 Menstruacija 386911 ) odmah nam se ciklusi skrate da čim brže moremo opet ostati trudne...... Menstruacija 66333 Menstruacija 386911

Menstruacija 671778 Menstruacija 671778
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
mommy
Dojenče
Dojenče
mommy


Female
Broj postova : 86
Age : 42
Lokacija : Slavonija V
Registration date : 02.09.2009

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 6:12 am

Ja od poroda još nisam dobila mengu, ali ako bude kao prije poroda onda će biti svakako. Nekada dobim 25dan, a nekada 40 Menstruacija 735845
[Vrh] Go down
*Ana*
Moderator
Moderator
*Ana*


Female
Broj postova : 3676
Age : 37
Lokacija : Osijek
Registration date : 19.04.2010

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 22, 2010 2:01 pm

meni inace zna par dana uranit, jako rijetko se dogodi da kasni, tako da i kada zakasni, zabrinem se! Menstruacija 386911 tjedan dana krvarim... Menstruacija 204166
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimečet tra 22, 2010 2:08 pm

emni se poslje drugog poroda sve zbrčkalo Menstruacija 204166 nekad ciklus traje 14,nekad 20,a sad evo 43 dana i još nisam dobila....
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitimepet tra 23, 2010 9:18 am

Angie a da nisi trudna?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Menstruacija Empty
PostajNaslov: Re: Menstruacija   Menstruacija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Menstruacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» menstruacija poslije poroda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Savjeti za ljepotu i zdravlje-
Forum(o)Bir: