Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Moj kruh

Go down 
Autor/icaPoruka
mamabb
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
mamabb


Female
Broj postova : 343
Age : 53
Lokacija : uz more
Registration date : 02.07.2010

Moj kruh Empty
PostajNaslov: Moj kruh   Moj kruh Icon_minitimened oľu 06, 2011 4:14 pm

drage moje s obzirom na recesiju čini mi se da ćemo uskoro svi početi peći kruh kući. doduše, ja ga pečem već dvije godine i nisma požalila. pekač nemam, ali i ovako super ispadne.

recept:
1 kg brašna
1 kocka sviježeg kvasca
6,5 dl mlake vode
2 žličice soli
2 žličice šećera

u 1,5 dl mlake vode dodati šećer i kvasac. kad se kvasac digne dodati u brašno s ostalim sastojcima i umijesiti. tijesto će biti dosta mekano, pa će i kruh biti mekan Moj kruh 38980 tijesto dizati oko 30 min, pa premjesiti i dizati opet 30 min. zatim raditi kruhove. meni ispadnu od ove količine dva kruha. staviti ih u lim koji se prethodno lagano namaže uljem, zarezati kruh nožicama na par mjesta i pustiti 30 min da se digne. prije stavljanja u pećnicu lagano umiti kruh vodom. peći u zagrijanoj pećnici na 200° C 40 min.

ja sam u ove dvije godine staža pečenja kruha naučila neke stvari i možda će i vama dobro doći:
- ako kruh mjesim navečer za peći ujutro stavim samo 1/2 kocke kvasca, pustim da se jednom digne, premjesim i ostavim u frižideru do jutra da se polako diže, jer ako ostavim na sobnoj temperaturi do jutra prekisne pa kruh nije tako lijep, ujutro ga izvadim premjesim i napravim kruhove i u pećnicu tako mjesim kad radim pa se dižem u 5 i sve je gotovo za čas, a ispeče se dok se ja Moj kruh 669447

https://2img.net/h/oi53.tinypic.com/wbsyg7.jpg

neki dan sam tijesto za jedan kruh razvaljala rukom naribala puuuuno sira stavila malo šunke i zarolala kao rolat, dalje pekla kao i obično, te su klinci imali super doručak Moj kruh 38980
[Vrh] Go down
 
Moj kruh
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kruh
» KRUH SA SIROM

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Recepti-
Forum(o)Bir: