Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Burek sa sirom

Go down 
+5
zvjezdica
žuža
Alice
ninana
ninanana
9 posters
Autor/icaPoruka
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimesub sij 22, 2011 10:23 pm

Cure, aj probajte ovo. Pravi pravcati burek sa sirom, a nema sira uopće, Brzo, jednostavno i jeftino.
Ne peče se u pećnici, ja ga stavim u tavicu i na rinku na struju pečem na srednjoj temperaturi, na štednjaku.
Dakle, ovako ide:
Namažeš tavicu uljem. Stave se dva lista za savijaču, jedan okomito na drugi.
Smjesa: 1 jogurt, jedno vrhnje, jedno jaje i jedan (ova dva ne diraš, treći) list savijače sitno natrgaš i sve promješaš, malo nek odstoji.
Sipaš na one listove u tavici i zatvoriš njima ovu smjesu.
Paziti da negdje ne procuri mjesa.
Pečeš najprije jednu stranu, kad je pečeno, onda (ja uz pomoć druge tavice) okreneš na tu pečenu stranu, pa polako pustiš da klizne natrag na ulje i pečeš nepečenu stranu. I evo ti burek. Fantastičan. Javite je li uspjelo kad probate.

Burek sa sirom 718255 Burek sa sirom 31338
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimesub sij 22, 2011 11:43 pm

Burek sa sirom 100804
Citat :
Stave se dva lista za savijaču, jedan okomito na drugi.
ovo ne kontam, kako okomito? Burek sa sirom 605248
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimesub sij 22, 2011 11:48 pm

Ahaaaa, pa oni budu izduženi u pakiranju. Dakle, staviš ih tako da izgledaju ko recimo znak +. Shvatila?
To čisto radi toga da sa svih strana dobro možeš omotati smjesu, da nigdje ne curi.
E, zaboravih, prije nego okreneš burek, onaj nepečeni sloj namažeš uljem. Sve jasno?
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimesub sij 22, 2011 11:52 pm

da sve je sad jasno hvala ti
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimesub sij 22, 2011 11:54 pm

Evo ja se večeras prežderala, ispekla 3 tavice, ide brzo pa se može, nažalost Burek sa sirom 386911
Sretno i javi kad isprobaš! Dobar tek! Burek sa sirom 31338
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimened sij 23, 2011 8:19 am

Baš super zvuči...
Probat ću!!
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimened sij 23, 2011 3:11 pm

ajde cure slikicu koju kad ispečete da vidim kak izgleda! Burek sa sirom 13329
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimened sij 23, 2011 3:45 pm

Izgleda ti baš ko burek koji kupiš u burekdžinici i jako je njami njami Burek sa sirom 718255
[Vrh] Go down
zvjezdica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
zvjezdica


Female
Broj postova : 315
Age : 43
Registration date : 14.10.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimened sij 23, 2011 9:40 pm

nisam ovo probala ali hoću!zanimljivo se čini.
ne znam jeste probale ovo:
izmiješati pola kg sira,3 jaja,2,5 dcl mineralne,1 kiselo vrhnje,sol po želji.
umakati u to listove za savijaču,jedan po jedan i onako zgužvane slagati u tepsiju jedno pored drugog.peći na 150 nekih sat vremena.brzo gotovo a fino.


Zadnja promjena: zvjezdica; ned sij 23, 2011 10:08 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimened sij 23, 2011 9:55 pm

zvjezdica je napisao/la:
nisam ovo probala ali hoću!zanimljivo se čini.
ne znam jeste probale ovo:
izmiješati pola kg sira,3 jaja,0.5 dl mineralne,1 kiselo vrhnje,sol po želji.
umakati u to listove za savijaču,jedan po jedan i onako zgužvane slagati u tepsiju jedno pored drugog.peći na 150 nekih sat vremena.brzo gotovo a fino.

Ihaaaaaaaj! I ovo mora da je dobro!!! Probat ću i javim! Burek sa sirom 13329
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimepon sij 24, 2011 12:00 am

Ja sam radila tak neš ko taj burek samo kao ide 2 jogurta,1 vrhnje,2 jaja i listovi za savijaču.
Nauljiš protvan i staviš dva čitava lista da pokriju dno portvana. Ostale listove natrgaš u zdijelu i ipomiješaš s vrhnjem,jajima i jogurtima (zasoliš il zašečeriš kak ko voli)
Staviš peč i kad se zarumeni gore gotovo. Ja sam prošli put imala kanticu milerama i morala potrošit jer sam otvorila dan prije jer je moj dragi jeo tortilje i onda sam stavila jaja i taj mileram i super mi je ispalo.
Bolje nego da sam motala i stavljala sir,i puno jednostavnije Burek sa sirom 13329
[Vrh] Go down
Nana-St
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Nana-St


Female
Broj postova : 430
Age : 41
Lokacija : Kastela
Registration date : 12.10.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimepon sij 24, 2011 7:59 am

Ja sam iz Bosne i volim raditi na onaj starinski i tezi nacin kako su me baka i mama naucile(mada svakom ispadne drugcija)sa domacom korom, sirom i jajima bez jogurta milerama i slicno kad je peceno prelijem mlijekom i vratim jos malo da ispari i tek na kraju kad je gotovo premazem mileramom Burek sa sirom 100804 e sad ste me potakle mozda cak danas napravim
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimepon sij 24, 2011 12:46 pm

Nana-St je napisao/la:
Ja sam iz Bosne i volim raditi na onaj starinski i tezi nacin kako su me baka i mama naucile(mada svakom ispadne drugcija)sa domacom korom, sirom i jajima bez jogurta milerama i slicno kad je peceno prelijem mlijekom i vratim jos malo da ispari i tek na kraju kad je gotovo premazem mileramom Burek sa sirom 100804 e sad ste me potakle mozda cak danas napravim

Naravno to je najbolje,al kad nemaš baš vremena a htio bi čovjek neš fino napravit ovo su super načini da to izvedeš.
Neznam meni da razvučem te kore treba užasno puno,a sad trenutno ni nemam di razvuč(mi nemamo stola Burek sa sirom 168724 )
Onda gledam baku koja to naulji i potegne par puta i eto ti stolnjak od tijesta,ma treba prakse za to,meni jadnoj sve pokrpano Burek sa sirom 386911
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimepon sij 24, 2011 2:13 pm

Nana-St je napisao/la:
Ja sam iz Bosne i volim raditi na onaj starinski i tezi nacin kako su me baka i mama naucile(mada svakom ispadne drugcija)sa domacom korom, sirom i jajima bez jogurta milerama i slicno kad je peceno prelijem mlijekom i vratim jos malo da ispari i tek na kraju kad je gotovo premazem mileramom Burek sa sirom 100804 e sad ste me potakle mozda cak danas napravim
isto
[Vrh] Go down
Nana-St
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Nana-St


Female
Broj postova : 430
Age : 41
Lokacija : Kastela
Registration date : 12.10.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimeuto sij 25, 2011 8:42 am

Tina je napisao/la:
Nana-St je napisao/la:
Ja sam iz Bosne i volim raditi na onaj starinski i tezi nacin kako su me baka i mama naucile(mada svakom ispadne drugcija)sa domacom korom, sirom i jajima bez jogurta milerama i slicno kad je peceno prelijem mlijekom i vratim jos malo da ispari i tek na kraju kad je gotovo premazem mileramom Burek sa sirom 100804 e sad ste me potakle mozda cak danas napravim

Naravno to je najbolje,al kad nemaš baš vremena a htio bi čovjek neš fino napravit ovo su super načini da to izvedeš.
Neznam meni da razvučem te kore treba užasno puno,a sad trenutno ni nemam di razvuč(mi nemamo stola Burek sa sirom 168724 )
Onda gledam baku koja to naulji i potegne par puta i eto ti stolnjak od tijesta,ma treba prakse za to,meni jadnoj sve pokrpano Burek sa sirom 386911
Burek sa sirom 386911 Burek sa sirom 386911 Burek sa sirom 386911 ma sta ima veze i da popuca opet se sve srola pa se nevidi,je sve je stvar prakse ali meni za sat vremena gotove 2 velike tepsije,a domace je dostan socnije
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimeuto sij 25, 2011 1:17 pm

[/quote]
Burek sa sirom 386911 Burek sa sirom 386911 Burek sa sirom 386911 ma sta ima veze i da popuca opet se sve srola pa se nevidi,je sve je stvar prakse ali meni za sat vremena gotove 2 velike tepsije,a domace je dostan socnije[/quote]


Burek sa sirom 256597 .joj ja se sad sjetila bučnice,obožavam bučnicu. A ono od zelja mi je fuj. Burek sa sirom 896458 Burek sa sirom 386911
[Vrh] Go down
Nana-St
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Nana-St


Female
Broj postova : 430
Age : 41
Lokacija : Kastela
Registration date : 12.10.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimeuto sij 25, 2011 7:17 pm

Sta je bucnica? ma ni ja nisam ljubitelj sa zeljem nikad nije kod nas na jelovniku
e ja sam danas nama pravila jednu sa sirom i jednu sa krompirima Burek sa sirom 718255
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimeuto sij 25, 2011 8:37 pm

Buča je bundeva a bučnica je vjerojatno pita od buče!
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimeuto sij 25, 2011 9:25 pm

Nana-St je napisao/la:
Sta je bucnica? ma ni ja nisam ljubitelj sa zeljem nikad nije kod nas na jelovniku
e ja sam danas nama pravila jednu sa sirom i jednu sa krompirima Burek sa sirom 718255
Bučnica je pita od bundeve... Burek sa sirom 100804
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimeuto sij 25, 2011 11:43 pm

Tak nešto,Al nebi je to nazvla pita više savijača od buče,uglavnom ide sve isto ko za savijaču od sira i nutra se doda naribana buča,to je meni savršeno.pojedem protvan sama!
Ste kad radile štrukle?
[Vrh] Go down
Nana-St
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Nana-St


Female
Broj postova : 430
Age : 41
Lokacija : Kastela
Registration date : 12.10.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimesri sij 26, 2011 8:22 am

Burek sa sirom 100804 i mi tu volimo, štrukle nisam nikad pravila
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimesri sij 26, 2011 12:00 pm

Tina je napisao/la:
Tak nešto,Al nebi je to nazvla pita više savijača od buče,uglavnom ide sve isto ko za savijaču od sira i nutra se doda naribana buča,to je meni savršeno.pojedem protvan sama!
Ste kad radile štrukle?

Mi bosanskih korijena to zovemo pita...u biti to je to savijača...Štrukle radi sveki i volim to...zapravo ja volim papati...zovi jelo kako hoćeš al, daj mi jesti.. Burek sa sirom 718255
[Vrh] Go down
Nana-St
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Nana-St


Female
Broj postova : 430
Age : 41
Lokacija : Kastela
Registration date : 12.10.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimesri sij 26, 2011 4:52 pm

Kikica je napisao/la:
zovi jelo kako hoćeš al, daj mi jesti.. Burek sa sirom 718255
Burek sa sirom 386911 Burek sa sirom 386911 Burek sa sirom 386911 ma legenda si
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimečet vel 10, 2011 2:38 pm

http://www.kuvajmo-blogovski.com/2010/05/06/pita-od-starog-hleba/?utm_source=linkeri.com&utm_medium=referral&utm_campaign=linkeri#axzz1DZCCTBsw
Naišla na nešto slično al je štedljivo i vjerujem da je ok,nisam probala al palniram!
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitimečet vel 10, 2011 6:59 pm

Tina je napisao/la:
http://www.kuvajmo-blogovski.com/2010/05/06/pita-od-starog-hleba/?utm_source=linkeri.com&utm_medium=referral&utm_campaign=linkeri#axzz1DZCCTBsw
Naišla na nešto slično al je štedljivo i vjerujem da je ok,nisam probala al palniram!



Sviđa mi se......probati ću....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Burek sa sirom Empty
PostajNaslov: Re: Burek sa sirom   Burek sa sirom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Burek sa sirom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» KRUH SA SIROM

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Recepti-
Forum(o)Bir: