Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 mlijeko i mliječni proizvodi

Go down 
+8
Danijela
Mateja
Perčica
Marina23
Anna
Angie
ninana
SNJEGULJICA*
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
SNJEGULJICA*
Novorođenče
Novorođenče
SNJEGULJICA*


Female
Broj postova : 36
Age : 36
Lokacija : Vrbovec
Registration date : 12.07.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 2:30 pm

drage moje mene zanima kada ste počele davati voćne ili obične jogurte i počeli privikavati na mlijeko,naime rado bi Dori skuhala griz ili rižu na mlijeku jer na vodi neće,a neće ni AM,pa sam mislila stavit malo mlijeka i malo vode
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 3:43 pm

ja sam od nekih 7 mj pocela pomalo stavljati kravlje ali sa manjim postotkom mm i mijesala-pola voda pola mlijeko i postupno smanjivala vodu a vise mlijeka. Aco je s nepunih godinu dana pio kravlje mlijeko a Andrej jos doji ali mu sve pravim na kravljem mlijeku od 7 mj zivota.
[Vrh] Go down
SNJEGULJICA*
Novorođenče
Novorođenče
SNJEGULJICA*


Female
Broj postova : 36
Age : 36
Lokacija : Vrbovec
Registration date : 12.07.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 3:54 pm

I Dora još ciki ali bi joj stavljala mlijeko u jelo,ne bi joj davala pit...a šta misliš za jogurte i puding
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 3:56 pm

ja Andreju to pocela davat otprilike par dana posle prve kasice s kravljim mlijekom
[Vrh] Go down
SNJEGULJICA*
Novorođenče
Novorođenče
SNJEGULJICA*


Female
Broj postova : 36
Age : 36
Lokacija : Vrbovec
Registration date : 12.07.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 3:58 pm

ja ću probat onda isto jogurt neki voćni,tj par žlica pa ću vidjet jel bude kakve reakcije
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 4:18 pm

bitno je da joj taj dan ne dajes nista vise novog da bi mogla primjetiti reakciju jer ako joj dadnes dvije stvari nove neces znati od cega je reakcija. Sretno
[Vrh] Go down
SNJEGULJICA*
Novorođenče
Novorođenče
SNJEGULJICA*


Female
Broj postova : 36
Age : 36
Lokacija : Vrbovec
Registration date : 12.07.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 5:47 pm

tako i budem mlijeko i mliječni proizvodi 13329
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 6:34 pm

ja sam filipu sa 7mj davala voćni jogić,sa 8mj kravlji sir,i tad sam izbacila AD i samo mu kravlje dajem-2,8mm
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 7:07 pm

djetetu koje se doji nije potrbno dr mlijeko do godine dok ono koje je na prijelaznom- kravlje se moze uvesti najbolje od godine dana, ali nekada i ranije od osmog mj s obzirom na razvijenost crijevne sluznice
[Vrh] Go down
SNJEGULJICA*
Novorođenče
Novorođenče
SNJEGULJICA*


Female
Broj postova : 36
Age : 36
Lokacija : Vrbovec
Registration date : 12.07.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 7:32 pm

Anna ja bi joj uvela jogurt čisto da malo promjeni stalna jela,a mlijeko bi koristila samo za griz ili rižu,ne za piće
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimeuto kol 24, 2010 7:42 pm

jogurt ti je svakako bolji od mlijeka i to bi bez prigovora preporucila! on sadrzi bakt za crijevnu floru, lakse je stoga probavljiv i bebe ga vrlo rado prihvacaju. tako sam ja svojoj dala
najprije jogurtic, pa cak je voljela vise obicni nego slatki.
mislim da neces imati problema mlijeko i mliječni proizvodi 967987
a mlijeko uvedi ali postepeno, tj manju kolicinu, kako ti zelis u grizu ili sl.
ako ne bude povracanja, proljeva ili alerg reakcije znaci da je prihvatila uspjesno mlijeko i mliječni proizvodi 81965
i da, nemoj kupiti ono najmasnije mlijeko vec 2,5 ili 2.8 mm.
nije bitna masnoca iz mlijeka vec ugljikohidrati i ostali zdravi sastojci
[Vrh] Go down
SNJEGULJICA*
Novorođenče
Novorođenče
SNJEGULJICA*


Female
Broj postova : 36
Age : 36
Lokacija : Vrbovec
Registration date : 12.07.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimesri kol 25, 2010 7:25 am

hvala na odgovoru mlijeko i mliječni proizvodi 616445 idemo danas po obični i voćni jogurtić pa ćemo vidjet
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimečet kol 26, 2010 5:39 pm

JESTE LI USVOJILI OKUS?
[Vrh] Go down
SNJEGULJICA*
Novorođenče
Novorođenče
SNJEGULJICA*


Female
Broj postova : 36
Age : 36
Lokacija : Vrbovec
Registration date : 12.07.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimečet kol 26, 2010 5:47 pm

probali smo jučer i bila je oduševljena već od druge žlice haha
i danas smo papali jogurt
srećom super je prihvatila,bez ikakve reakcije mlijeko i mliječni proizvodi 534560
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimečet kol 26, 2010 6:10 pm

ma eto vidis, bravo, sad ce papalica papati svaki dan mlijeko i mliječni proizvodi 718255
[Vrh] Go down
SNJEGULJICA*
Novorođenče
Novorođenče
SNJEGULJICA*


Female
Broj postova : 36
Age : 36
Lokacija : Vrbovec
Registration date : 12.07.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimepet kol 27, 2010 6:28 am

baš tako...još koji dan breskvicu,a onda ćemo s nekim novim okusom
htjela sam te pitat što je s jagodom i bobičastim voćem,neznam jel bi jojmoglo smetat
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimepet kol 27, 2010 6:30 pm

u principu ne, ali probaj dvije tri zlice novog okusa za prvi put, ako se pojavi osip po kozi, svrbez ili dr alerg reakcija neces davati...

ajde mlijeko i mliječni proizvodi 81965 s novim okusima!
[Vrh] Go down
Marina23
Novorođenče
Novorođenče
Marina23


Female
Broj postova : 38
Age : 37
Lokacija : Osijek
Registration date : 06.08.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimepet kol 27, 2010 7:46 pm

Laura je obožavala voćne jogurte, poćeli smo joj davati kad je imala 7 ili 8 mjeseci, a običan jogurt i kravlje mlijeko je počela piti s godinu dana, ali već nekoliko mjeseci ne želi jogurte ni probati... Nadam se da će s vremenom opet tražiti.
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimepet kol 27, 2010 7:55 pm

Marina i Aco je imao faze kad nije htio ni pomirisati jogurtice, valjda im se ogade pa opet nakon nekog vremena pozele.
[Vrh] Go down
Perčica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Perčica


Female
Broj postova : 235
Age : 36
Lokacija : Ljubljana
Registration date : 13.10.2010

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimečet stu 10, 2011 12:35 pm

Cure, ja dojim za sada,ali polako razmisljam o tom kravljem mlijeku. Davala bi joj cokolino sa navrsenih 8mj i tipa keksice u mlijeku, ali me isto strah koliko svi lose pricaju o tom mlijeku... Kazu da dijete kad naraste moze imati ful posljedice zbog toga, od astme i alergija pa nadalje... Znam da su danasnje krave na svim pustim hormonima...
Inace di god sam sto citala pise da treba dati punomasno mlijeko sa pola vode! Znaci vi ste sve to probale i uredno davale ako dijete nije pokazivalo reakcije!
Jer iskreno, ne planiram samo radi toga kupovati adaptirano, a opet me malo strah... mlijeko i mliječni proizvodi 959498
I da, dala sam joj par puta vocne jogurtice humana, pise da je od 6mj+ i svidjaju joj se jako! mlijeko i mliječni proizvodi 386911
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimečet stu 10, 2011 1:56 pm

ja sam u cokolina i i u sva druga lina davala kravlje jer su obojica dojila i nikad nikakvih problema nisu imali a prije godine sam Aci pocela davbati i u bocicu a Andrej je bdojio do godinu i 5 mj. i odma sam mu dala kravlje
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimečet stu 10, 2011 6:23 pm

Ja Luki dugo nisam davala čokolino i slične stvari, a kravlje mlijeko sam uvela tek od 1. godine. Do 9.mjeseca je sisao a nakon toga samo bebimil!

Ja nebi kravlje mlijeko nikako do 1. godine!
[Vrh] Go down
Danijela
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Danijela


Female
Broj postova : 353
Registration date : 10.12.2009

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimečet stu 10, 2011 9:08 pm

Ja sam svom Josipu počela davati sa 8 mj kravlje mlijeko,jel je onda počeo jesti čokolino....pošto je mjerica za čokolino 2 dcl ja sam stavljala 1 dcl mlijeka i 1 dcl vode i prokuhala,nismo imali nikakvih problema,a sad jede sa čistim mlijekom mlijeko i mliječni proizvodi 13329
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimečet stu 10, 2011 9:18 pm

meni je ema jako kasno počela sa kravljim, svaki put kad bi probala punomasno i voda, ona je dobila proljev i tek sa godinu i pol možda i više sam joj mogla davati mlijeko, do onda sam joj davala adaptirano...
a iva mi je ranije počela i nije imala nikakvih posljedica, mislim sa nekih 11 mjeseci...
[Vrh] Go down
Danijela
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Danijela


Female
Broj postova : 353
Registration date : 10.12.2009

mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitimečet stu 10, 2011 9:52 pm

pa da,vjerovatno je to individualno od djeteta do djeteta
[Vrh] Go down
Sponsored content





mlijeko i mliječni proizvodi Empty
PostajNaslov: Re: mlijeko i mliječni proizvodi   mlijeko i mliječni proizvodi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
mlijeko i mliječni proizvodi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sojino mlijeko
» mlijeko za duzu sitost
» Kada preci na kravlje mlijeko?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Dohrana-
Forum(o)Bir: