Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kontracepcija nakon porođaja

Go down 
+15
zvrk06
Martina
ivana86
Giovanna
lola
nanino
Kikica
Danijela
Perčica
ninana
ira
vedrana87
Zabica
leobaby
Josipa
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri svi 25, 2011 2:45 pm

ja sam promjenila par vrsta tableta i nije mi dobro nakon nijedne... rušim se, muka me uhvati i tako...
a htjela bi spiralu ali nikako da izdvojim love za to... i isto sam čula da manje krvariš...
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri svi 25, 2011 8:34 pm

vedrana87 je napisao/la:
ja sam promjenila par vrsta tableta i nije mi dobro nakon nijedne... rušim se, muka me uhvati i tako...
a htjela bi spiralu ali nikako da izdvojim love za to... i isto sam čula da manje krvariš...
Vedrana i ja sam isprobala više tableta i čak i one flastere i od svih tih hormona ja nisam bila baš normalna, preživčana sam bila!
nemoraš kupit mirenu koja je 1500 kn kupiš ko ja ovu novaT to nije toliko skupo a mirna si barem 5 godina!
[Vrh] Go down
Perčica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Perčica


Female
Broj postova : 235
Age : 36
Lokacija : Ljubljana
Registration date : 13.10.2010

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimečet lip 02, 2011 10:00 pm

Evo curke, ja pocinjem piti ove mini-pilule, tako ih zovu. I bas sam citala, njih se preporucuje dojiljama, zenama koje imaju secernu boles, visoki tlak, koje ne podnose estrogen, koje su starije od 35god i koje puse! Pise da nema nuspojava jer imaju samo jedan hormon pa cemo vidjeti! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 534560
I btw dobim ih na recept i besplatne su! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 13329 A ja misla da cu i za to morati odvajati! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 470300
[Vrh] Go down
ivana86
Još malo pa neću bit baba
ivana86


Female
Broj postova : 750
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.02.2009

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimepet lip 03, 2011 12:33 pm

Ja sam nakon poroda bila kod G. rekla sam joj da bi ja spiralu, na što je ona meni rekla da mi neče stavljat spiralu jer sam premlada Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 959498
(to sam bila u mediku)pa mi je dala flastere, al nikad ih nisam ni kupila, tako da ništa ne pijem nit koristim!
prije trudnoče sam pila cilest jedno 3 godine,al nikad nisam vadila krv ni bilo kakve pretrage obavila!
Moja sestra je rodila prije 7 mj. stavila je spiralu, al još uvijek nije dobila stvari, bila je na kontroli al dr. kaze da je sve u najboljem redu(isto u mediku) al je platila oko 1800kn sa ugradnjom Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimened lip 05, 2011 9:51 am

Perčice super što idu na recept
Ivana 1800 kn je platila? Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 208799 sigurno su joj ugradili mirenu!
kažeš tebi je rekla da si premlada? meni se svi šokiraju što meni moja ginica nije ništa rekla kad sam ja spomenila da bi spiralu a onda sam bila 24 godine ! neznam o čemu to ovisi! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 877388
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 10:35 am

Ovisi o tome da li si već rodila. Ginić ti u pravilu ne bi smio stavljati spiralu ako nisi rodila, jer navodno tijelo nije za to spremno.
Ja sam protiv običnih spirala jer imaju abortivno djelovanje. Kod mene u obzir dolazi samo Mirena, koja je hormonska spirala i sprečava ovulaciju. S njom se smanjuju i krvarenja koja čak nakon nekoliko mjeseci mogu skroz nestati. Jedino me to nekako brine.... Ipak mislim da nije to baš normalno da žena potpuno izgubi menstruaciju.
A kaj se tiče 'montaže' i 'demontaže' Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 470300 mislim da se to može kad god želiš... Znači, kolko ja znam, spirala se ne mora držati u tijelu punih 5 god. (to je samo njen vijek trajanja), a mi ju možemo vaditi kad god hoćemo.
Ja ću vjerojatno ići po Mirenu jer me ovako previše strah da ne ostanem trudna opet. Baš se panično bojim... ipak bi mi to bilo još pre prerano...

I tablete sam već isprobavala i to nekoliko vrsta i od svih sam se debljala. I to katastrofalno!! A navodno se od Mirene ne debljamo iako sadrži hormone...Tak da me to baš tješi...
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 7:20 am

Ja sam isto mislila da je Mirena jedina koja nema abortivno djelovanje, al sam poslje negdje pročitala da se i kod nje može desit da djeluje abortivno u malom postotku al može Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 152327
Tako da, kod mene otpada to, tablete isto ne dolaze u obzir, ostaju mi kondomi, i neke prirodne metode Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 877388
najbolje da ja nastavim s apstinencijom, naj sigurnije je Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 8:23 am

zvrk06 je napisao/la:
Ja sam isto mislila da je Mirena jedina koja nema abortivno djelovanje, al sam poslje negdje pročitala da se i kod nje može desit da djeluje abortivno u malom postotku al može Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 152327
Tako da, kod mene otpada to, tablete isto ne dolaze u obzir, ostaju mi kondomi, i neke prirodne metode Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 877388
najbolje da ja nastavim s apstinencijom, naj sigurnije je Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911

Ja baš i ne bi htjela apstinirati... Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 605248 Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 967987
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 8:36 am

Martina meni je i obična spirala smanjila krvarenje i trajanje menstruacije tako daju opet planiram staviti! Ma da traje i dvije godine opet mi se isplati jer ju nemoram popiti svaki dan, nedaj bože da zaboravim plus to što sam uz tablete bila užasno živčana!
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 9:08 am

Je istina, ti hormoni kod tableta fakat utječu na ponašanje, totalno, iako vele da su u malim dozama. Svejedno... Ja sam se užasno debljala od tableta i nema šanse da to više pijem...
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 9:57 am

Ja se nisam debljala ali sam zato grizla Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 105218 sama sebi sam išla na živce jer me je sve živciralo ! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 735845 a sa spiralom sam bila Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 967987 još i menga manje obilna i kraće traje di ćeš bolje Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 782419
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 11:23 am

Da, to je super što menstruacija oslabi. Nadam se s njom i bolovi... Ići ću samo dok se malo ohrabrim i skupimo pare.. ipak je to poprilični izdatak.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 11:46 am

Čuj ja od kad sam rodila imam manje grčeve tako da nemogu reći da su se smanjili od spirale ali znam da sma zadovoljna s njom! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 13329
[Vrh] Go down
Perčica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Perčica


Female
Broj postova : 235
Age : 36
Lokacija : Ljubljana
Registration date : 13.10.2010

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 9:56 am

Ja pijem cerazzete, mini pilule i dosad nije bilo nikakvih problema, ono prvih 2tj glavobolje i neke promjene raspolozenja, malo sam krvarila vise iscjedak i tako sve proslo. I evo vec punih 6mj pijem i dosad je bilo sve u redu. I sad sam 1.11 dobila m, bar mislim da jesam, trajala ej nekih 7 dana, onak oskudna, ali je ima, i onda prodje i evo nje za 14.11 opet. I sad se vecc malo brinem. I prvi i drugi put je dosla nakon Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 81792 malo me bolilo, ali prezivi se. Sad cu vidjeti koliko ce trajati i neznam dali mi je to zbog pilula. Dali netko jos od vas to pije? S njima navodno nebi trebalo uopce imati m. A mozda i nije m. Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 959498
Morat cu zvat ginicu! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 13329
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 10:08 am

Jooj, draga, ja ti nemam iskustva s mini pilulama.. Ja sam nekad davno pila tablete i strašno sam se debljala od njih, tak da sam skroz od toga odustala. Možda da ih ne piješ bi sad redovno dobila m, pa se sad tek to sve još prilagođava. Mislim da je to prolazno, da se još privikavaš na m i tablete. Vjerojatno kad se sve ustabili, ne budeš ju više dobila, ali da, nazovi ginićku, čisto da budeš sigurna da je sve ok...

Ja sam isto sva u toj kontracepciji... Najradije bi pila tablete, ali me strah debljanja opet. Kondomi mi nisu sigurni. Od Mirene se mogu opet debljati, a klasična spirala mi je protiv mojih moralnih načela.. znam da grozno zvuči, al ne mogu si zamisliti da ju nosim i da svaki mjesec mislim, e jel ću ovaj mj.možda pobaciti ili ne.. jer ona ima samo abortivni učinak, ne sprečava trudnoću..tak da ni to ne dolazi u obzir..
Eto, drage moje.. ja sam u čošku... najbolje mi je da si lijepo prekrižim Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 81792 i sigurna bum da neću ostati trudna... Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 168724 Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 168724

Kaj vi koristite? Ima tko kakav pametni savjet?
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 10:42 am

Martina ti si kao i ja, u biti ja sam još gora Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911 Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911 Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911 najradije nebi ništa koristila jer ide protiv mojih načela a spiralu nikad, to sigurno. Tablete mi isto nisu u igri + kemija, bježim od takvih stvari, ajde eventualno bi mogla kondome koristit al to mi tlaka u nekim dugim vezama/brakovima, najradije bi se uhvatila one Billingsove metode, prirodno planiranje obitelji ALI, dok naučim sve to kako funckinoira i svoje tijelo.... najbolje da jednostavno nastavim apstinirat Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 10:48 am

i ja sam tak martina,na nicemu Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 896458 ,tj trenutno na kondomima jer mm oije neki lijek i kod njegove upotrebe se moraju koristiti
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:13 am

Uh, Zvrka, ne bi ti se ja pouzdala baš u to.. jedan mjesec ti se nešto poremeti i eto ti Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 199641 radi krivog računanja...
Enea, tak samo i mi sad.. al me to ubija.. Svaki mjesec sam u slatkom išćekivanju m. Nemrem tak više, jednostavno mi treba nekaj s čim budem sigurna. A ginićka mi je rekla da Mirenu tak i tak ne preporuča ako unutar 5 god.planiramo još jedno dijete.. tak da sam fakat jadna i ne znam kaj napraviti... Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 168724
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:17 am

mi prakticiramo ono,prije Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 24192 (vatrometa) van...to za sad funk.2godine...
Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 15485
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:20 am

Ma i mi smo to tak prakticirali 8 godina i nismo bebicu napravili. Dok je nastal Lukas, malo smo se zanijeli.. Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 605248 tak da znam kak i kad smo ga napravili Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911
Do sad sam cijelo vrijeme razmišljala, da nije bed ako se desi bebica, al sad kad već jednu imamo, sad više nije tak.. Sad paničarim svaki put, jer ne bi htjela da se OPET desi, nego da planiramo drugu bebicu. Ono, kroz par godina, dok smatramo da smo spremni za nove izazove.. Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:27 am

je,znam!kužim,i meni nije svejedno!i ja se brinem svaki mj!
sad sam poslje zadnje menge,3 dana ujutro imala mučnine!! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 105218 Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 208799
skoro sam poludelaaa! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 635904
ali,dobro.... Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 323962
[Vrh] Go down
Martina
Vrhunska tipkalica
Martina


Female
Broj postova : 4345
Age : 41
Lokacija : Koprivnica
Registration date : 16.01.2011

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:29 am

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 208799 Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 208799 al dobro.. Tena je ipak već prešla 2 godine, sad vam već i je vrijeme polako za drugu bebicu.. Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 470300
Al zato velim, Luki tek ima godinu dana, meni bi to ipak bilo malo prerano..
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:31 am

a,ne ne ne.....ne još! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 896458 Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911 Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 386911 hvala na ljepim željama! Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 470300
i meni je još malo....rano... Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 168724
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 11:39 am

martina zašto bi bilo prerano...moja mia je imala 15 mj kad sam ostala drugi puta trudna i danas mi je super....ja sam opet na tabletama ali opako razmišljam o mireni....
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitimesri stu 16, 2011 2:56 pm

Ma joj i ja sam luda zbog ovoga, ništa mi nepaše... između Luke i Katje sam pila tablete, nisam imala nekih problema s njima, ali sada mislim da neću smjeti jer su mi se vene pojavile u trudnoći, tako da mi vjerojatno gin to neće savjetovati, a ni nebi ih uopće pila...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontracepcija nakon porođaja   Kontracepcija nakon porođaja - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kontracepcija nakon porođaja
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Kontracepcija
» krvarenje nakon poroda...
» Redovito cijepljenje nakon 1,5 godine
» opadanje kose nakon poroda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Sve o porodu-
Forum(o)Bir: