Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Komarci ne vole eterična ulja

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Komarci ne vole eterična ulja Empty
PostajNaslov: Komarci ne vole eterična ulja   Komarci ne vole eterična ulja Icon_minitimeuto srp 13, 2010 8:55 am

Osim kupovnih sredstava za zaštitu od komaraca, koja zbog njihovih sintetičkih sastojaka i nisu baš najpogodnija za nanošenje na kožu, postoje prirodna sredstva kojima se dosadne krvopije mogu omesti u njihovom naumu.

Radi se o eteričnim uljima koja se mogu kupiti u biljnim ljekarnama, a to su ulje citronele, limunskog eukaliptusa, cimeta, ricinusovo ulje, ulje ružmarina, limunske trave, cedra, paprene metvice, ulje klinčića te ulje geranija, koje je odbojno i krpeljima.

Nanosi se, primjerice, na rubove hlača, a već samo jedna kap iza ogrlice olakšat će ljeto i psima.
U sredstvo koje djeluje kao repelent može se dodati ulje verbene, lavande, bora, bosiljka i češnjaka.
Prirodno sredstvo za zaštitu od komaraca, koje je jednostavno napraviti od nekoliko eteričnih ulja koja odaberete, učinkovito će odbijati komarce, ali potrebno ih je nanositi svaka dva sata i u većim količinama nego kemijska sredstva protiv komaraca. Ipak, djelovanje repelenta smanjit će pretjerano korištenje krema za sunčanje, kiša, znojenje, plivanje, tuširanje.
Eterična ulja prije nanošenja na kožu treba razrijediti u nekom od baznih ulja, a poslužit će i ulje koje se koristi za pripremu jela.

Da se ublaži otok nakon uboda komarca, pomažu ulje lavande, limunskog eukaliptusa, limunske trave, lovora, hidrolati, odnosno cvjetne vodice hamamelisa, geranija i lavande, a ako su vam pri ruci aloe vera, ulje crnog kima, kamilica, propolis, također će pomoći. Neki preporučuju i sodu bikarbonu razrijediti s vodom i nanijeti na mjesto uboda. Ulje lavande i aloa vera smiju i najosjetljiviji staviti izravno na kožu.
Komarce privlače tamna odjeća, ugljični dioksid, mliječna kiselina, cvjetni i voćni mirisi (parfemi, kreme, šamponi, lakovi za kosu, kozmetika, kreme za sunčanje...), niža temperatura tijela i vlaga, ali ne vole vjetar.

Citat :
Učinkovit miks protiv krpelja, buha i komaraca sadrži: po dvije-tri kapi ulja geranija (Pelargonium graveolens), limunske trave (Cymbopogon flexuosus) i cedra (Cedrus atlantica), žličicu medicinskog alkohola ili čak votke. Mješavina se dobro protrese i kad pobijeli doda se još žličica jabučnoga octa i 2 dl prokuhane ili destilirane vode. Još nedostaje bočica sa sprejem i dobiveno sredstvo može se nanositi na tijelo, pri čemu, dakako, treba izbjegavati oči, nos, uši.

Izvor: Glas slavonije
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Komarci ne vole eterična ulja Empty
PostajNaslov: Re: Komarci ne vole eterična ulja   Komarci ne vole eterična ulja Icon_minitimeuto srp 13, 2010 8:58 am

Čula sam da ih tjera lavanda, bravo za tekst Josipa! Komarci ne vole eterična ulja 42762
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Komarci ne vole eterična ulja Empty
PostajNaslov: Re: Komarci ne vole eterična ulja   Komarci ne vole eterična ulja Icon_minitimeuto srp 13, 2010 9:09 am

bravo za tekst josipa i ja kažem, ali kod mene vrijedi pravilo da komarci mrze autan i dipterol!!
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Komarci ne vole eterična ulja Empty
PostajNaslov: Re: Komarci ne vole eterična ulja   Komarci ne vole eterična ulja Icon_minitimeuto srp 13, 2010 9:30 am

nanino je napisao/la:
bravo za tekst josipa i ja kažem, ali kod mene vrijedi pravilo da komarci mrze autan i dipterol!!
Komarci ne vole eterična ulja 386911 Je je bježe od autana ko ludi!

Ja ubode komaraca mažem sa lavandom curama i mogu vam reći da brzo prođe crvenilo!
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Komarci ne vole eterična ulja Empty
PostajNaslov: Re: Komarci ne vole eterična ulja   Komarci ne vole eterična ulja Icon_minitimeuto srp 13, 2010 9:33 am

komarce tjera i lišće paradajza-zato sve koje imate vrt-trk u vrt i otkinite grančicu ili samo lišća naberite,možete stavit na prozorske klupčice i gamad ni ne ulazi u kuću Komarci ne vole eterična ulja 782419
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Komarci ne vole eterična ulja Empty
PostajNaslov: Re: Komarci ne vole eterična ulja   Komarci ne vole eterična ulja Icon_minitimeuto srp 13, 2010 10:37 am

Angie ovo nisam znala! Komarci ne vole eterična ulja 31338
[Vrh] Go down
Sponsored content





Komarci ne vole eterična ulja Empty
PostajNaslov: Re: Komarci ne vole eterična ulja   Komarci ne vole eterična ulja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Komarci ne vole eterična ulja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Savjeti za ljepotu i zdravlje-
Forum(o)Bir: