Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni

Go down 
+2
nanino
Josipa
6 posters
Autor/icaPoruka
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitimesri lip 02, 2010 9:18 am

Evo što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni - popis je sastavila pedijatrica Diana Puževski.

* prije svega morate ponijeti ZDRAVSTVENU DOKUMENTACIJU (zdravstvenu iskaznicu, karticu cijepljenja, povijesti bolesti ako se dijete negdje specijalistički prati) kao i lijekove ako je na trajnoj terapiji
* sredstvo za reguliranje tjelesne temperature (paracetamol, ibuprofen), najbolje kao čepiće i sirup
* antihistaminski sirup (Fenistil, Rinolan, Claritin, Aerius....)
* kapi za nos (fiziološku otopinu, neki blagi dekongestiv 0,25% ephedrin)
* oralnu rehidracijsku sol (ORS, Elektrolit ), 2-3 paketića
* sredstvo za dezinfekciju rana (Octanisept, 3-postotni hidrogen peroksid)
* sterilne gaze (komprese) i flaster (mikropor)
* kapi za oči (Refresh Contacts) predstavljaju tzv. umjetne suze kod nadraženog oka, za ispiranje pijeska ili stranog tijela iz oka
* antihistaminski gel ili kortikosteroidnu kremu za mjesta uboda
* sredstvo za zaštitu od sunca i neki preparat (dopo sole) nakon sunčanja
* sredstvo za zaštitu od insekata na otvorenom (repelenti – koji svojim mirisom odbijaju insekte)

Izvor: http://www.roditelji.hr
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Re: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitimesri lip 02, 2010 10:05 am

ovo je super, ko da sam ja pisala to, baš sve uvijek imamo u našoj maloj ljekarni kada idemo na put i u kućnoj ljekarni...mi još jedino imamo dodatno kremu-gel na bazi aloa vere, u slučaju uboda ili opekotine...
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Re: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitimesri lip 02, 2010 10:36 am

Aja za to imam eterično ulje lavande ,koje je za ubode oslično ali i za upalu uha!
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Re: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitimesri lip 02, 2010 11:22 am

joj koliko puta mi je cepicima istekao rok trajanja jer hvala Bogu prilicno su zdravi ali uvijek to imam u kucnoj apoteci
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Re: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitimesri lip 02, 2010 12:37 pm

to smo i mi nosili, ali nismo kapi za oči, i još smo flastere i špricu za uši, u slučaju da se uši upale od vjetra i ako joj voda uđe u uši... na kraju nam je trebalo samo flasteri, puder i tekučina za rane jer nam je rasjekla čelo... ali osjećala sam se sigurnije što sam sve imala sa sobom!
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Re: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitimesri lip 02, 2010 7:22 pm

ja bi dodala još toplomjer Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni 13329
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Re: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitimesri lip 02, 2010 7:30 pm

Ja obavezno nosim i onaj digitalni za uho i živin toplomjer! Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni 13329
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Re: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitimesri lip 02, 2010 7:31 pm

ja i aspirator za nos-onaj na baterije Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni 13329
[Vrh] Go down
Tinna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete



Broj postova : 149
Registration date : 20.05.2010

Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Re: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitimečet lip 03, 2010 12:57 pm

Josipa:I mi takodjer toplomjer obavezno nosimo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Empty
PostajNaslov: Re: Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni   Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što se sve mora naći u vašoj putnoj ljekarni
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mora isprazniti cicu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Prehrana i zdravlje beba :: Bubani smo :(-
Forum(o)Bir: