Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Razvoj govora

Go down 
+7
zvrk06
soo_happy
Josipa
vedrana87
ninana
Enea
irena
11 posters
Autor/icaPoruka
irena
Novorođenče
Novorođenče
irena


Female
Broj postova : 17
Age : 37
Registration date : 31.01.2010

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimepon oľu 22, 2010 3:20 pm

Moja Nela ima 2 god i 5 mj,posto nisam puno u kontaktu sa djecom njene dobi(vecina je starija ili su bebice) zanima me kako vasa djeca pricaju,koliko pricaju,dali tepaju..i koja slova jos ne izgovaraju i kako im ide govor opcenito? Razvoj govora 13329
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimepon oľu 22, 2010 3:35 pm

mi smo prosli 16mj,i mislim da jako puno govori,vecinu razgovijetno,ne izgovara jos prva slova od rijeci,L teze govori,a Rmoze,mi joj nist ne tepamo,niti ona tak ne izgovara
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimepon oľu 22, 2010 8:34 pm

Ja Acu vodim logopedu vec godinu i 2 mjeseca. On je s 2 godine i 6 mjeseci govorio svega 20-ak rijeci tipa mama, tata itd sad prica dosta dobro ali jos uvijek nezna R, L ne primjenjuje bas u svakoj rijeci.
pomalo tepa iako ga ja stalno ispravljam. Nisam mu bas tepala pa me cudi sto tepa.
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimepon oľu 22, 2010 10:18 pm

ja sam super zadovoljna sa eminim pričanjem, neke stvari malo tepa, neke čisto izgovara, a neke ne može izgovoriti pa malo izobliči, ali sve u svemu mogu ju i drugi razumjeti i lijepo slaže rečenice, tak da ja stvarno namam brige, a ima jedan dečkić u blizini mlađi je od eme dva mjeseca i sve mu je meme, ništa ne zna pričati tak da mislim da je to kod dijece sve individualno, samo ih ne treba siliti
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimeuto oľu 23, 2010 8:45 am

Moja Petra je propričala tek kad je prošla tri godine, već godinu dana ide kod logopeda i već se kod drugog posjeta logopedu vidjelo poboljšanje, puno više je pričala ali sam ju morala ispravljati! Ovih dana bi trebala ići na kontrolu da vidimo dali bi trebala ići na vježbe!
U zadnje vrijeme je počela jako tepati ali mislim da je to faza jer većinom normalno priča!
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimeuto oľu 23, 2010 10:18 am

znaci nije Aco jedini koji ide logopedu? Razvoj govora 896458
[Vrh] Go down
soo_happy
Dojenče
Dojenče



Broj postova : 72
Registration date : 11.03.2010

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimeuto oľu 23, 2010 10:42 am

mi smo taman bili spremni za logopeda..s dvije godine samo bi mu se ponekad mama omaklo..ne kao da zove nego eto....u desetom je dvije napunio..kad sam zvala rodicu koja je defektolog i logoped..da dogovorim sta cemo dalje..ona je rekla da uopce nema smisla dok ne navrsi tri godine za suradnju..a osim toga ko zna..jos nije kasno..progovorit ce...
prije bozica je slagao recenice od 4-5 riječi..
al tepa jako..ja sam mu jako tepala to je istina...al cini mi se isto ko da je svaki dan sve bolje tako da prakticki ne panicarim..taman cemo s tri godine logopedu ako se stva ne popravi a ja se nadam da hoce...
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimesri oľu 24, 2010 1:33 pm

Lana do negdje 17mjeseci nije pričala ništa osim mama,baba,dida....i onda je polako počela riječ po riječ,sa 2god jer krenila sa rečenicama (mislim da su tu dosta pomogle jaslice u koje je krenila sa 1god i10mj,.) do 2ipo godine je svladala sva slova,danas priča odlično kao i odrasli,točnije ne gasi se nikad Razvoj govora 386911
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
malaLa
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
malaLa


Female
Broj postova : 130
Lokacija : Hrvatska
Registration date : 21.04.2010

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimesub tra 24, 2010 8:12 pm

Leona je počela izgovarat neke jednostavne riječi dosta rano, još nije imala godinu dana, sada ima 2 i pol godine i s njom se da razgovarat kao s odraslom osobom tipa: Leona, što ti je? A ona meni večeras: Ma znaš, sva sam nekako bolesna! Razvoj govora 671778 Ja sam se naravno odvalila smijat jer nitko od nas nije bolestan, ni ona sama, a to je rekla tako ozbiljno da joj čovjek povjeruje!
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimesub tra 24, 2010 8:53 pm

moj marko do 2,5 godine je znao reći jedva 10 riječi tipa mama,tata,baha(baka),i skraćenice ni(tina),bu(bruno) maha(marta),mako(marko) te je upotrebljavao ćuću za vlak,avav za psa...
tek sa 3 godine je rekao prvu "rečenicu" TA PA O Razvoj govora 208799 prijevod tata papa otišao Razvoj govora 671778
zbog drugih naših problema uz ostalo ide i logopedu od godine dana,doduše samo svakih 6mj na kontrolu...
sad priča naveliko,samo jako tepa,bebast je,mada mu nikad nismo tepali,puno slova proguta ili ne izgovara dobro,ovisno kako su posložena u samoj riječi,ima svoje neke riječi tipa FINFOFA to je đezvica za kavu Razvoj govora 671778 pa se mm i ja zekamo da nam treba netko titl upalit Razvoj govora 691353
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimesub oľu 12, 2011 2:53 pm

evo malo zaboravljene teme...
mia je počela govoriti prije godine dana, od 6.mjeseca je govorila tata,deda, baba...sve osim mama koje je tek izgovorila nakon 1.rođendana...
danas ima 2 godine i 2 mjeseca govori apsolutno sve (potpuno razumljivo, bez tepanja) zna sve moguće pjesmice i priče napamet, jako je zanimaju crtići koje gleda kao hipnotizirana i kasnije prepričava što je gledala...
sve je to individualno i normalno neki prije a neki kasnije počnu govoriti ali bitno je da kasnije svi postanu veliki filozofi!
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimesub oľu 12, 2011 4:09 pm

Maja jako tepa. sli sam primjetila da svaki dan dvije do tri riječi izgovori čisto...znači uči...jedino mi bed što muca, ali to je valjda zato što se trudi lijepo izgovoriti riječ i onda se zamuca i jadnica se trese koliko se trudi...neki dan pjeva... o, mama, zuma-zuma bacala...
inače kaže duma-duma i sad joj se omakne baš ZUMA i jadnica sto puta pokušala reći čisto, ali nije mogala...

Ja sam je upoznala mjesec dana prije drugog rođendana, već je onda pričala punim rečencama, a sad da ne govorim....npr.ja je pitam šta je ovo? njen odgovor je u toj plavoj boci nalazi se donat kemge ( donat Mg ) (inače sve joj je plavo)
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimesub oľu 12, 2011 6:08 pm

kikice,mojoj enei je sve zuto Razvoj govora 386911 ali osnovne boje raspoznaje dok ju pitam,ali ovak usput je sve zuto,meni ona govori dosta jasno i razgovjetno,ima tu i tam nesto kaj ju drugi ne kuze,rano je pocela govoriti i sad vec zakljucuje dosta stvari npr.vani pada kisa,a ona odma veli mama treba enea kisobran,vani pada kisa i tak.slovo r izgovori tak napol,malo joj fali,ali kad je na prvom mjestu u rijeci onda je v umjesto r jos uvijek
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimesub oľu 12, 2011 6:35 pm

meni ema nije ništa pričala do 18 mjeseci, čak ni mama ni tata, onda je počela i već nakon dva mjeseca pričanja je spajala rečenice i dosta mi je čisto pričala, ali ni mi ni njoj ni ivi ne tepamo...
sada sve živo priča, ispriča priču, odpjeva pjesmicu, kaže riki čisto ali u drugim riječima još uvijek govori l umjesto r, a r može izgovoriti
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimesub oľu 12, 2011 6:45 pm

Aco vec cistije prica i malo ga zeza jos slovo R koje nekad kaze nekad ne npr 2x kaze grlo a treci put gilo.
Andrej lomi jezik i ima nekih svojih rijeci a lijepo kaze tata, baba, djede, jaje, dede (cd) an-an kad vozi auto i bibi kad bibice s autom, brn mu je traktor.
Vau-pas, maca je mau a kad je tjera od sebe je pis. Ima jos nekih svojih rijeci. jos se nisam zabrinula i mislim da je to dovoljno za njegov uzrast.
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimesub oľu 12, 2011 9:53 pm

Enea je napisao/la:
kikice,mojoj enei je sve zuto Razvoj govora 386911 ali osnovne boje raspoznaje dok ju pitam,ali ovak usput je sve zuto,meni ona govori dosta jasno i razgovjetno,ima tu i tam nesto kaj ju drugi ne kuze,rano je pocela govoriti i sad vec zakljucuje dosta stvari npr.vani pada kisa,a ona odma veli mama treba enea kisobran,vani pada kisa i tak.slovo r izgovori tak napol,malo joj fali,ali kad je na prvom mjestu u rijeci onda je v umjesto r jos uvijek
Što se tiče zaključivanja tu kao da ima 5 godina, ali naravno samo kad njoj treba.
Jučer je htjela puhati balončiće i ja joj kažem da je sve potrošila, a onna meni....pa napravi....ja joj kažem da ne znam, a ona ...teta uzmi deterdžent za suđe, ali sami malo i naspi vode sa šipine, ti je lako. ne možeš ju prevariti, ako je u njenu korist.
Razvoj govora 386911
[Vrh] Go down
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitimened oľu 13, 2011 12:02 pm

i kod nas još nije R aktivno...ali zato boje zna po teletabisima...npr. kaže imam lijepe žute gaćice ko Lala, ili zelene hlačice ko Dipsy...dakle ipak ti (glupi crtići za nas) su klincima fakat super...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razvoj govora Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj govora   Razvoj govora Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razvoj govora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» razvoj govora
» razvoj govora
» Razvoj djeteta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 1-3-
Forum(o)Bir: