Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 kašice----bljak:(

Go down 
+15
nina2212
Angie
Nileda
sam
nanino
zvrk06
EMA-ST
ninana
pia2
ivany
Enea
zeljkica0205
leobaby
vedrana87
*Dijana*
19 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimečet sij 21, 2010 1:16 pm

mi smo počeli sa kašicama i sokićima...kašice su nam na voćnoj bazi(točnije banana u breskvi-hippove)i...NEĆE NI OKUSITI!!!!sve pljuje van,mršti se...jaoooo kašice----bljak:( 204166 znam i razumijem da je to novi okus,nakon ovog poznatog mljeka,kojeg samo vučeš i ono ide hop,najednom nešto novo i nekak krutije u ustima!sve mi je jasno,ali kak sad nju natjerati da to prihvati,znam i da nesmijem odustati pa valjda će se nekako priviknut.... kašice----bljak:( 534560 nadam se?!kako ste vi to prošle,ili još prolazite?! kašice----bljak:( 205180
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimečet sij 21, 2010 2:10 pm

mi smo sa 3 mj. počeli davati malo limuna da licka, sa četiri mjeseca smo joj počeli davati jednu žlicu dnevno kašice od mrkve i jabuke i fino postepeno smo joj to davali i do 6. mjeseca joj to nije bio ni jedan obrok već samo to upoznavanje sa okusima, zato i nisam ni kupovala te kašice već pravila sama jer mi se ne isplati... na početku se mrštila i pljuvala ali ja se nisam dala i bila sam strpljiva i ona je sama vremenom tražila sve više
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimečet sij 21, 2010 3:21 pm

Samo polako..mi počeli sa jabukom, pa mrkvom,
pa mix jabuke i mrkve kašice----bljak:( 386911
uživala je, čudo, a sitna bila, sitna i ostala..ne brini, zabavljaj dijete-pričaj joj, glumi aviončić sa žlicom i slično.
kašice----bljak:( 81965
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
zeljkica0205
Moderator
Moderator
zeljkica0205


Female
Broj postova : 2399
Age : 44
Lokacija : SISAK
Registration date : 17.07.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimečet sij 21, 2010 6:13 pm

Probaj još okusa, banana je dosta jakog okusa neki ju ni ne vole jesti.

npr, ja ju jako volim ali uvijek me tjera taj miris na kašalj,možda joj ne paše, probaj sa kruškom prvo.
Slatka je i fia ,pa onda druge okuse.

Bude sa vremenom prihvatila i druge!
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimečet sij 21, 2010 8:13 pm

mi smo sa skoro 6mj poceli sa jabukom,1 zlica,pa kruska,mrkva,samo polako,nemoras forsirati,mozdaje spremna,kolko je stara?
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimečet sij 21, 2010 9:06 pm

samo polako, probaj svaki dan po malo, nakon par dana će prihvatiti
probaj razne okuse, možda joj baš taj nije fin
[Vrh] Go down
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimečet sij 21, 2010 9:16 pm

a šta san se ja u toj fazi nabrundala, ono brrrrrrm, brrrrrm... došlo bi mi da mi nestane zraka.

počeli isto sa jabukom, i jeo je samo uz taj zvuk, brrrrrm. i tako nekih 20 dana, pa jabuka sa mrkvom. probaj sa jabukom, mislin da je bolja od banane za te prve obroke...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 38
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepet sij 22, 2010 7:35 am

S Acom nikakvih problema odmah prihvatio s 4 mj dohranu ali Andrej jedva s 5 prihvatio. prvo je bilo napravim pa bacim a sad jel cuje zvuk tanjira on bi jeo kašice----bljak:( 386911
[Vrh] Go down
EMA-ST
baba
baba
EMA-ST


Female
Broj postova : 611
Age : 44
Lokacija : Split
Registration date : 28.07.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepet sij 22, 2010 7:44 am

mi smo isto prvo krenili sa jabukicom,pa kruškom... sama sam joj radila kašice,osim kad smo u šetnji tad bi dobila frutekovu,one su mi bile najlipše
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepet sij 22, 2010 11:36 am

Tena bude sutra 4mj.i danas već malo bolje prihvaća kašicu...još pljuje ali je ok!dala sam joj i sok od jabuke i čudo,ali sve je popila do kapi!!!! kašice----bljak:( 140536 maislim da budemo mi to izgurale!!!neću odustati,a neću ni jako forsirat pa da joj ne presjedne sve to kašice----bljak:( 534560 hvala vam curke!!!!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepet sij 22, 2010 3:43 pm

Ma prihvatit će ona to, ne brini samo polako žiličicu po žličicu kašice----bljak:( 616445
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
nanino
Vrhunska tipkalica
nanino


Female
Broj postova : 2921
Age : 41
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimesub sij 23, 2010 3:20 pm

moja mala je bila stara točno 5 mjeseci kad je probala kašicu od mrkve i njoj se je to toliko svidjelo da je odmah prvi puta pojela cjelu onu kašicu...i tak smo nastavili..uglavnom ona je mali bajsek i sve kaj joj dođe pod ruku strpa u usta...jednom rječju...obožava papati...
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepon sij 25, 2010 8:01 am

a evo...nekak smo probale,i na nako čudo uspijele smo nagurati u usta,od jabuke!!!i sada samo to hoće,ovo drugo baca van! kašice----bljak:( 534560 sokiće isto hoće,nekad...nekad ne....malo se borimo,ali sve to ide u roditeljski staž kašice----bljak:( 718255 hahaah!!!!ma,budemo se mi skompale,nikaj se ja ne bojim! kašice----bljak:( 31338 pozdrav od nas!
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepon sij 25, 2010 8:06 am

kašice----bljak:( 42762 Super!
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 38
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:18 am

bas super kašice----bljak:( 848286
[Vrh] Go down
sam
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
sam


Female
Broj postova : 314
Age : 37
Lokacija : Vukovar
Registration date : 27.06.2008

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:44 am

Ovako...za pocetak samo polako(iako po mom misljenju ako nece je ne bi silila nego pokusala ponovo sa 5 ili 6mj) Sto se tice dohrane opcenito, kad se jednom krene, trebas se drzati jedne table po kojoj joj uvodis nove namjernice. To sto pise po gotovim kasicama '4mj+' ili '6mj+' totalno zanemari jer sam 100 puta vidjela spagete bologneze sa 5mj i takve fore sto je po meni van logike. Dakle, jedna tabela i po njoj prati starost i uvodi namjernice i to sa razmakom po 3-4dana jednu po jednu namjernicu u slucaju alergija ili necega da znas od cega je.
Dakle, u pocetku kreni sa laganim stvarima i stvarima koje ne izazivaju alergije tipa mrkvica/jabuka/kruska/tikvice/avokado....banana je po meni za sam pocetak puno preteska i ne bi je davala bar prvi mjesec od pocetka dohrane. Isto tako ja osobno nisam za sokice, nego joj ponudi vodu cistu. A ako nekad zelis sokic dati, neka to bude onaj od svjeze ocjedenog voca, prirodan i bez dodataka secera. Sad, ako zelis da ti prihvati povrce fino i da ga ne odbija, ustraj u pocetku na tim povrtnim kasicama(dakle mrkva, brokula, cvjetaca, krumpir) a voce malo odgodi, posto je slatko i ukusno i fino da ti se ne dogodi da zeli samo voce a povrce pljuje jer je bljutavije.
Ako se odlucis na to da joj dajes domace i kuhano a ne kupovno, mozes i zamrzavati kasice tako da uvijek imas u pripremi ili ako ti se dogodi da nekad ne stignes skuhati ili ides negdje... Skuhas, smiksas i za pocetak stavis u one plasticne posudice za led(to ti je doza od prilike za pocetak) i kad se smrzne prebacis u male posudice(avent via ili tipa toga) ili u vrecice za zamrzavanje.....nista lakse a usparas brdo love nego da kupujes gotove ;)
Ako te jos sto zanima oko toga ili oko zamrzavanja slobodno pitaj....ima na youtube hrpa videa mama koje pokazuju kako se to radi.
Uglavnom, sretno sa dohranom kašice----bljak:( 13329 kašice----bljak:( 269704
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepon sij 25, 2010 12:47 pm

sam je napisao/la:
Ovako...za pocetak samo polako(iako po mom misljenju ako nece je ne bi silila nego pokusala ponovo sa 5 ili 6mj) Sto se tice dohrane opcenito, kad se jednom krene, trebas se drzati jedne table po kojoj joj uvodis nove namjernice. To sto pise po gotovim kasicama '4mj+' ili '6mj+' totalno zanemari jer sam 100 puta vidjela spagete bologneze sa 5mj i takve fore sto je po meni van logike. Dakle, jedna tabela i po njoj prati starost i uvodi namjernice i to sa razmakom po 3-4dana jednu po jednu namjernicu u slucaju alergija ili necega da znas od cega je.
Dakle, u pocetku kreni sa laganim stvarima i stvarima koje ne izazivaju alergije tipa mrkvica/jabuka/kruska/tikvice/avokado....banana je po meni za sam pocetak puno preteska i ne bi je davala bar prvi mjesec od pocetka dohrane. Isto tako ja osobno nisam za sokice, nego joj ponudi vodu cistu. A ako nekad zelis sokic dati, neka to bude onaj od svjeze ocjedenog voca, prirodan i bez dodataka secera. Sad, ako zelis da ti prihvati povrce fino i da ga ne odbija, ustraj u pocetku na tim povrtnim kasicama(dakle mrkva, brokula, cvjetaca, krumpir) a voce malo odgodi, posto je slatko i ukusno i fino da ti se ne dogodi da zeli samo voce a povrce pljuje jer je bljutavije.
Ako se odlucis na to da joj dajes domace i kuhano a ne kupovno, mozes i zamrzavati kasice tako da uvijek imas u pripremi ili ako ti se dogodi da nekad ne stignes skuhati ili ides negdje... Skuhas, smiksas i za pocetak stavis u one plasticne posudice za led(to ti je doza od prilike za pocetak) i kad se smrzne prebacis u male posudice(avent via ili tipa toga) ili u vrecice za zamrzavanje.....nista lakse a usparas brdo love nego da kupujes gotove ;)
Ako te jos sto zanima oko toga ili oko zamrzavanja slobodno pitaj....ima na youtube hrpa videa mama koje pokazuju kako se to radi.
Uglavnom, sretno sa dohranom kašice----bljak:( 13329 kašice----bljak:( 269704

bravo sam,slazem se sa tobom
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimeuto sij 26, 2010 10:47 am

jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!danas je suupppppppppppppppeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!! kašice----bljak:( 848286 kašice----bljak:( 42762
[Vrh] Go down
Nileda
Novorođenče
Novorođenče



Female
Broj postova : 9
Registration date : 21.03.2008

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimesub tra 17, 2010 10:13 pm

Mi imamo problem sa papanjem povrća! Voće sve bez iznimke,i mrkvicu također,ali blitvu i špinat kašice----bljak:( 434194
Probala sam ih zakamuflirati sa mrkvicom koju voli,ali JOK! Sutra ću pokušati zakuhati sa žgancima,baš me zanima hoće li pokleknuti...
A da ne pričam kako NE ŽELI ni okusiti adaptirano jer s njim radim kašice,ne mogu se više izdojiti,a da me ne boli(iako on najradije sisa).
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimened tra 18, 2010 5:18 am

he he kad ovo čitam ko da se mog marka sjetim...
doduše kad je bio mali do 1,5 god je jeo sve..došla je zima i nisam mu htjela davat "kupovno" voće,nego samo sezonsko tj ono što smo baka i ja imale u svome vrtu..sad vidim koliko sam pogriješila..došlo je proljeće i on je odbijao sve voće osim banane..povrće kuhano sve pojede i u juhi i na lešo i na čušpajz,ali FRIŠKO-ni pomirišat kašice----bljak:( 204166 samo nekad mrkvu...
evo ga na,sad ima 3,5 god i još nije probao paradajz,krastavce,papriku,salatu,kupus,ciklu....ništa,ali ama baš ništa ni od voća...jabuke,kruške,jagode,višnje,lubenicu,breskve...
probala mu sok iscjedit,ako vidi da ga cijedim-0 bodova kašice----bljak:( 735845 probala zakamuflirat u jogurt,u griz..ništa,čak sam skupljala i štapiće od sladoleda pa nabadala voće na njih nebi li ga prevarila,ali ne pomaže kašice----bljak:( 735845

jednostavno neće-kaže "to nije ljepo...ili ako i proba onda to je ljuto"
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 38
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimened tra 18, 2010 8:40 am

Nileda a da mu od povrca skuhas juhicu pa sve zajedno smiksas a posto mrkvu voli nje najvise stavi

Angie pokusaj mu kuhat kompote od vise vrsta voca, Aco u pocetku pio kompote a sad jede svo voce osim dinje koju ni mm ne voli.
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimened tra 18, 2010 4:16 pm

ma kakvi,ni kompoti ne prolaze...možda za mjesec dva kad braco počme jest kašice,pa uz njega... kašice----bljak:( 959498 već sam se nabrusila kak ćemo mu reć da će braco biti veći od njega kašice----bljak:( 671778
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 38
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepon tra 19, 2010 9:27 am

ali kompot mu dadnes kao sokic bar ima vise vitamina i zdravije je
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepon tra 19, 2010 9:34 am

to pali samo kad navečer dok zaspe skuham,pa mu drugi dan podvalim kašice----bljak:( 386911
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitimepon tra 19, 2010 9:53 am

hahaha,ajd mi uspijeli nekako,mrkvu voli najviše cvijetača i brokula ništa.krumpir tako tako....hah,mučimo se još ali ide polako!Sam hvala ti na savijetu! kašice----bljak:( 616445
[Vrh] Go down
Sponsored content





kašice----bljak:( Empty
PostajNaslov: Re: kašice----bljak:(   kašice----bljak:( Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kašice----bljak:(
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Bebe 0-1-
Forum(o)Bir: