Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 keksići s lješnjacima / bademom

Go down 
+2
leobaby
Conny
6 posters
Autor/icaPoruka
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimeuto pro 15, 2009 1:11 pm

Sastojci
200 g maslaca
200 g šećera
200 g mljevenih ljesnjaka (moze i badema)
350 g namjenskog brašna za prhka tijesta Podravka

1 žličica cimeta
2 žumanjka
2 bjelanjka

1 žlica kiselog vrhnja

Za premazivanje:
100 g šećera u prahu
sok jednog limuna

Priprema

1. Maslacu dodajte šećer, lješnjake, brašno, cimet, žumanjak i zamijesite, kada to sve bude isitnjena smjesa dodajte kiselo vrhnje te do kraja zamjesite tijesto. Ostavite ga stajati u hladnjaku 1 sat.

2. Tijesto tanko razvaljajte. Uz pomoć kalupa izrežite zvjezdice, premažite ih bjelanjkom i pospite lješnjacima / bademom (moze i grubo nasjeckanim).

3. Pecite ih u pećnici zagrijanoj na 175°C 10-15 minuta.

4. Pečene zvjezdice s lješnjacima izvadite iz pećnice i ohladite.
5
. Šećer u prahu izmiješajte sa sokom limuna i umocite gornji dio keksa (mozete mazati i kistom)

Umjesto šećera sa limunom mozete koristiti i otopljenu cokoladu ili neku drugu glazuru a možete i ostaviti bez ičega – sve po želji i guštu.

(keksići trebaju odstajati barem jedno 4 dana da se opuste)

DOBAR TEK keksići s lješnjacima / bademom 718255

(meni su jako fini)
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimeuto pro 15, 2009 1:12 pm

keksići s lješnjacima / bademom 100804 Wow! Za keksići s lješnjacima / bademom 780207 Conny!
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimeuto pro 15, 2009 2:13 pm

super zvuči, pravin ih čim uvatin vrimena!
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimeuto pro 15, 2009 3:09 pm

conny keksići s lješnjacima / bademom 588215 probat cu napravit.
a jel mogu orasi kao zamjena za ljesnjake jer ih nemam a ne ide mi se u trgovinu sad
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimeuto pro 15, 2009 9:05 pm

nemam pojma jer nisam probala posto ja ne volimj orahe ................vjerujem da moze samo je bitno da budu sitno izmljeveni

probaj pola smjese pa ako i nije dobro nece biti velika steta

inace sve ide brzo: tijesto se zacas zamjesi, a i ne pece se dugo - najduze traje izrezivanje sa modlicama sto u biti isto nije neki bad

ja danas pekla jos jednu turu i slikala - sada cu skinuti sliku pa stavim
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimeuto pro 15, 2009 9:40 pm

evo slike - to je frisko iz pecnice i nisu jos ukraseni cokoladom


[img=https://2img.net/r/ihimizer/img693/1197/dscn0138.th.jpg]
[Vrh] Go down
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimeuto pro 15, 2009 9:47 pm

super izgledaju, al jel se stvrdne dobro čokolada kad se ohladi? nisan nikad takve radila pa me zanima jel se ispackaju?
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimeuto pro 15, 2009 9:53 pm

pa ja se nadam da ce se stvrdniti - mislim samo gornji dio umociti ili neke onako pola strane ....... to cu raditi kada sve ispecem jer cu jos peci i sa bademom ovaj tjedan ............. trebala bi se stvrdniti
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimesri pro 16, 2009 8:51 am

conny ja sam na keksice stavljala cokoladu otopljenu ali malo mlijeka u otopljenu cokoladu i lijepo se upije u keksic. N puca cokolada s keksica a onako nije previse tvrda.
ja sam ovisno od oblika keksica negdje krajeve umakala u cokoladi , negdje samo pola a negdje cijelu prednju stranu, a neke sam posipala kokosom na toplu cokoladu i tako se kokos lijepo zalijepi i ne opada.
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimesri pro 16, 2009 2:13 pm

Ajme sto fino izgleda... sad kad to sve citam zamalo da dodje i meni da pravim keksice keksići s lješnjacima / bademom 671778 keksići s lješnjacima / bademom 605248
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimesri pro 16, 2009 7:02 pm

napravljeni ali su mi malo tvrdi ali kad malo odstoje bit ce odlicni. ja sam pravila s orasima pola smjese i ukusni su pa da znate da mogu i s orasima.
[Vrh] Go down
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimečet pro 17, 2009 9:29 am

a kolko dugo takvi kolačići mogu stat? i jel zna ko za one kolačiće, mislin da se zovu orasi? od 2 kalupa se spajaju sa kremom i onda ispadne orah, ove god ih mislin puno više napravit pa jel zna koja koliko oni mogu stat?
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimečet pro 17, 2009 11:30 am

ovi keksici mogu stajati jako jako dugo - bitno je da ih stavis u kutiju
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimepet pro 18, 2009 4:51 pm

keksići s lješnjacima / bademom 100804 izgledaju prefino!
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimesri pro 23, 2009 6:27 pm

conny da izvineš usrala sam ih! a bili su tako lipi kad su se ispekli...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimesri pro 23, 2009 7:49 pm

sto pia sta si uradila? Mozda se mogu ispraviti greske
[Vrh] Go down
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimesri pro 23, 2009 7:53 pm

stavljala sam onu glazuru od limuna i šećera, i obojala je, i sad izgledaju ka da ih je roko pravija... a bili su stvarno lipi bez ičega kad su se tek ispekli...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimesri pro 23, 2009 7:58 pm

ja sam pokusala na njih par stavit obojenu glazuru i kad sam vidila da i nije bas odustala sam tako da je bilo na vrijeme, a cokolada dobro pase uz njih i to je provjereno.
[Vrh] Go down
Conny
baba
baba
Conny


Female
Broj postova : 671
Age : 51
Lokacija : Varazdin
Registration date : 09.03.2009

keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitimesri pro 23, 2009 10:12 pm

ma pia nista se ti ne sekiraj - drugi puta ces znati a sigurna sam da su bez obrzira na djecijij izlged svejedno fini keksići s lješnjacima / bademom 38980

ja svoje jednostavno na kraju nisam stigla ukrasiti cokoladom - a kupila i bijelu i tamnu - sve me ovo pecenje i ciscenje premorili .......................mozda budem sutra kod svojih - tamo cu onda imati i pomoc - bum vidla
[Vrh] Go down
Sponsored content





keksići s lješnjacima / bademom Empty
PostajNaslov: Re: keksići s lješnjacima / bademom   keksići s lješnjacima / bademom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
keksići s lješnjacima / bademom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Recepti-
Forum(o)Bir: