Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 isplata porodiljne naknade-problem

Go down 
+4
lola
Giovanna
Enea
mamica86
8 posters
Autor/icaPoruka
mamica86
Novorođenče
Novorođenče



Female
Broj postova : 24
Age : 37
Lokacija : dalmacija
Registration date : 23.08.2009

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet lis 16, 2009 12:41 pm

imam nekih nejasnoca oko porodiljne naknade pa ako koja zna odgovor neka pomogne ;)
ovako, papire za naknadu sam predala 14.08., jos nista nisam dobila na racun..
u biti jesam, ali pise da je to dodatna naknada za porodiljni dopust i to u dva iznosa, jedan je oko 2300, znam da je to jednokratna pomoc, ali drugi iznos je bio istog naziva na 950kn pa mi nije jasno sta je to??
i dobiju li se zaostaci porodiljnog odjednom ili kako?
ima tko neki broj za nazvat?

puuuuno hvala unaprijed :))
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet lis 16, 2009 6:40 pm

ovak,oni ti obracune rade do 4-tog u mj,tam da tebi nisu mogli obracunati taj mj,a tih 950kn ti je od proslog mj ,od kojeg datuma ti je poceo porodiljni?isplate su oko 20-tog u mj,primjer meni je prosli mj isplacena zadnja porodiljna za 8mj,posto je meni porodiljn i istekao 3.09,jos budem sad dobila za ta 3dana 9mj,kuzis o cemu ti pricam?
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepon lis 19, 2009 2:59 pm

da mislim da je stvar u ovome sto enea prica..

jesi li saznala sto u meduvremenu?
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimečet ruj 08, 2011 11:28 pm

ajde ovdje cu napisati samo kratko ako netko ima svjezu informaciju,moja sestra je trudna i nije prijavljena na birou i nezaposlena je pa nju zanima dali ima pravo na porodiljnu naknadu iako nije na burzi rada,ona se lika pitala na birou i reko joj je da nema to pravo kao mora biti 9 mjeseci na birou prijavljena,a ja sada citam tu neke zakone i nista mi nje jasno,ajde svjeze mamice ako imate iskustvo pa mi javite da joj znam reci,njoj bi ti novci dobro dosli svakako
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 5:56 am

Koliko ja znam dobro joj je čovjek rekao, nemože jer nije prijavljena na biro!
Ja sam sva sreća prijavljena već 4 godine bez prestanka tako da znam da imam pravo jer mi je žena tamo rekla da kad rodim samo dođem po potvrdu koju moram nositi u mirovinsko da bi imala pravo na naknadu!
Prije su mogle dobivati sve žene ali unazad godinu dvije nemogu!
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 6:07 am

Na dan termina mora biti na birou 12 mjeseci....tolerira se 10-ak dana, onda se samo piše neka zamolba, koju naravno usvoje.
Tako da ako nije na birou niišta od porodiljne.
Ostaje još samo da je netko prijavi da radi, i onda za mjesec dana ode na komplikacije tako da poslodavac nema nikakvih davanja za nju, a za prvi mjesec ona si sama plati doprinose.
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 10:38 am

A i za to ima neka caka, mislim da moras biti neko određeno vrijeme zaposlen, neznam više koliko mjeseci da bi imala pravo na naknadu... jedna kod mene u firmi je radila skoro do kraja trudnoce zato da dostigne tih neznam koliko mjeseci, inace nebi nista dobila!
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 11:08 am

Ja sam 20007. bila samo mjesec dana prijavljena...možda su mijenjali....inače se kao moglo i 5-6 dana, ali ja nisam htjela reskirati.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 1:05 pm

Kikice to se moglo prije, ja sam 2004. bila prijavljena samo 19 dana i odmah išla na komplikacije i primala i komplikacije i naknadu i ostala trudna s Petrom i samo nastavila primati naknadu!
[Vrh] Go down
Danijela
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Danijela


Female
Broj postova : 353
Registration date : 10.12.2009

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 1:38 pm

lola je napisao/la:
ajde ovdje cu napisati samo kratko ako netko ima svjezu informaciju,moja sestra je trudna i nije prijavljena na birou i nezaposlena je pa nju zanima dali ima pravo na porodiljnu naknadu iako nije na burzi rada,ona se lika pitala na birou i reko joj je da nema to pravo kao mora biti 9 mjeseci na birou prijavljena,a ja sada citam tu neke zakone i nista mi nje jasno,ajde svjeze mamice ako imate iskustvo pa mi javite da joj znam reci,njoj bi ti novci dobro dosli svakako
Isti problem je bio i kod mene,nezaposlena i nisam bila prijavljena na burzi i dobivam za dijete 1800 kuna do njegove 1 godine starosti.
Kad se dijete rodi treba ga otići prijaviti i otvore ti račun na koji primaš novce.Ja sam uz to dobila od grada 1500 kuna i 2400 jednokratne pomoći. Nadam se da sam pomogla isplata porodiljne naknade-problem 13329
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 1:57 pm

cekaj danijela znaci ni ti nisi na burzi pa onda ona ima pravo dobivati od dana rođenja do 1 godine jel tako,joj rado bi joj pomogla zato vas i pitam
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 1:59 pm

gdje se moze ona za to raspitati kad se dijete rodi znaci ide ga prijaviti i onda u hzzo ja mislim ha isplata porodiljne naknade-problem 959498
[Vrh] Go down
Danijela
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Danijela


Female
Broj postova : 353
Registration date : 10.12.2009

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 2:20 pm

lola je napisao/la:
cekaj danijela znaci ni ti nisi na burzi pa onda ona ima pravo dobivati od dana rođenja do 1 godine jel tako,joj rado bi joj pomogla zato vas i pitam
Da,nisam na burzi i nisam u radnom odnosu...I da,ima pravo,a ovo za prijavu moram muža pitati,to je sve on obavljao s obzirom da sam ja bila doma s bebom,znam samo da ima dosta papira...javim ti isplata porodiljne naknade-problem 13329
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 3:13 pm

ajde molim te,budem ja njoj to sve objasnila
[Vrh] Go down
Danijela
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Danijela


Female
Broj postova : 353
Registration date : 10.12.2009

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 3:29 pm

lola je napisao/la:
ajde molim te,budem ja njoj to sve objasnila
lola...imaš PM
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepet ruj 09, 2011 5:41 pm

Raspitaj se u mirovinskom , meni je rekla da kad rodim tamo nosim sve papire!
evo tu imaš o nakndama i izmjenama naknada! http://www.hzzo-net.hr/03_01_08.php
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimesub ruj 10, 2011 8:24 am

Ima pravo na porodiljni prvih godinu dana..ja nisam na birou,ali isto cu dobijati i dobila san onu naknadu 2300 kn..

napisat cu ti sto triba,ali sad moran ditetu jesti dati
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimesub ruj 10, 2011 9:06 am

ok hvala vam puno,
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimesub ruj 10, 2011 9:09 am

danijela nsam dobila nikakvu pm
[Vrh] Go down
Kikica
Vrhunska tipkalica
Kikica


Female
Broj postova : 11546
Lokacija : Pula
Registration date : 27.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimesub ruj 10, 2011 7:57 pm

Super, ako ćeš dobivati!!!!
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepon ruj 12, 2011 7:09 pm

sorry nisan stigla prije, evo sto je meni trebalo

-kopija rodnog lista diteta
-kopija domovnice od majke
-kopija osobne od majke
-kopija tekuceg racuna (kopiras karticu na kojoj ti je br)
-uvjerenje o prebivalistu majke
-potvrda hzzz-a o nezaposlenosti (to ti daju bez obzira vodis li se ili ne na birou)

eto to san prepisala sa papira za zahtjev porodiljne naknade

[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepon ruj 12, 2011 7:27 pm

Gio hvala sad znam šta mi treba kad budem predavala zahtjev! isplata porodiljne naknade-problem 13329
[Vrh] Go down
lola
baba
baba
lola


Female
Broj postova : 543
Age : 34
Lokacija : dalmatinka sam
Registration date : 05.10.2010

isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitimepon ruj 12, 2011 9:44 pm

hvala gio sutra cu ja njoj to sve reci
[Vrh] Go down
Sponsored content





isplata porodiljne naknade-problem Empty
PostajNaslov: Re: isplata porodiljne naknade-problem   isplata porodiljne naknade-problem Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
isplata porodiljne naknade-problem
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» imam problem
» problem nejedenja
» problem sa dohranom
» Erekcija kod sina, problem.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Razno-
Forum(o)Bir: