Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Grickalice

Go down 
+14
Angie
Anna
*Ana*
žuža
Conny
zvrk06
ivany
Giovanna
MMM
happyness
Mateja
ninana
Aca
leobaby
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 12:47 pm

Happy ajde stavi slikicu da vidimo..
Jadnicak mali pa na sve je alegrican Grickalice - Page 2 877388
oce li ostati to tako zauvik ili ce presti biti alegrican? Grickalice - Page 2 605248 znan da nemam pojma pa pitam kako to ide s djecijim alergijama..
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 2:13 pm

Ma ne pitaj...vele da se kakti smiruje poslije treće godine, ali ne uvijek. Mi smo vjerojatno u toj skupini u kojoj se ne smiruje. Grickalice - Page 2 66333

E, a daj zamisli da ga nisam dojila 2,5 godine, jer kakti dojenje pomaže kod alergija, djeca su manje alergična, bla , bla....kak bi onda tek bilo? Ma koma...evo budem našla slikicu dok je bil čisto mali pa stavim.
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 2:34 pm

evo slikice kad je bio u 1. mjesecu života - https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/r29bno.jpg miš mali, prestrašno Grickalice - Page 2 168724
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 2:35 pm

joj bas strasno
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 2:41 pm

a ovdje je star 5. mjeseci kad se počela povlačiti jer smo skužili da su jaja u pitanju

https://2img.net/h/oi37.tinypic.com/1059u7t.jpg
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 4:10 pm

cekaj jel hoces reci da doktori nisu ranije prokuzili sta je u pitanju? Grickalice - Page 2 959498
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 6:45 pm

prvo, kad smo došli na kontrolni pregled nakon mislim tjedan dana od otpusta, onda su rekli da je to novorođenačka urtikarija. Iliti ga, čisti se. Grickalice - Page 2 66333 Pedica ga je vidla tek sa mjesec dana starosti i sestra kad ga je vidla je pitala " Kaj pa mu je to ?" recimo da je zgledal strašno, vidite na slikici. Onda je pedica rekla za omekšivač da maknemo, a napravili smo test krvi i tam se vidlo da ima strašno visoki ukupni IgE, i da je jaki alergičar, i odmah je posumnjala na jaja, pa smo ih izbacili i onda se počelo povlačiti. Hoću reći, trajalo je jedno vrijeme, recimo samo dva tjedna se čekaju nalazi od tog krvnog testa, a jedno tri tjedna traje da se nekaj iz organizma potpuno ukloni, a onda se koža počinje oporavljati...Zato i velim, sporo nastaje ali još sporije nestaje glupa alergija.
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimečet lis 22, 2009 8:20 am

Jadnicak mali, bas mi ga je zao!!
Cvsto vam drzim fige da mu glupe alergije produ sto brze!! Grickalice - Page 2 269704
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimečet lis 22, 2009 8:53 am

Joj stvarno je strašno izgledalo Grickalice - Page 2 168724 Grickalice - Page 2 168724
al koji slatki bebonja Grickalice - Page 2 344293
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimečet lis 22, 2009 12:55 pm

Identicno tako je moj Luka izgledao mjesecima kad se rodio, ali on ima atopijski dermatitis!
Sto se tice alergije, Luka ima visoku alergiju na kikiriki (to znate) i otekne i dobije strasan osip u roku od par minuta, i nece proci od samo nego mora na injekcije. Zato sam rekla da je mala alergija jer znam kako nama bude. Kad je alergija tek pocela i bila jos niska, pojeo je 2 flipsa, lagano se osuo i nestalo je samo od sebe.
Sto se tice prestanka alergija, sve ovisi na sto je dijete alergicno. Neke ostaju a neke odu. Luki je na primjer alergija na jaja nestala, a imao je isto jaku alergiju, a alergija na kikiriki se svakim testom povecava. Inace, citala sam da alergija na kikiriki rijetko kome prodje, ona uglavnom ostane.
Inace, alerije mogu doci i nestati bilo kada, moja baka je prije nekoliko godina dobila alergiju na orase a nikada nije imala nikakve alergije. Jednostavno je u starosti dobila.

Sad sam se raspisala, ali eto, mozda kome dobro dodje!

Happy, znam sta su lisajevi, mislim da ta rijec ima svugdje isto znacenje. Grickalice - Page 2 386911
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimečet lis 22, 2009 1:13 pm

zvrk06 je napisao/la:
Joj stvarno je strašno izgledalo Grickalice - Page 2 168724 Grickalice - Page 2 168724
al koji slatki bebonja Grickalice - Page 2 344293

x

nadam se da ce Lukama proci alergija Grickalice - Page 2 269704
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimečet lis 22, 2009 1:59 pm

Mateja, i Luka je imao atopijski dermatitis. ( velim - imao- jer ga držimo pod kontrolom, pa je zasad ok ) Ova alergija na smoki / čips jest manja, a onakvu kakvu opisuješ za svog Luku i kikiriki moj Luka ima na jaja. Znate da sam pričala da mu je tata samo dal pusu, Luka nije ni konzumiral jaja, i počelo je naoticati jezik i ždrijelo. Mislim da smo se ostarali za deset godina u tih par minuta gledajući dal će se pogoršati pa trčati na hitnu ili splašnjava. Splasnulo je jer se radilo samo o čestici jajeta u slini od mm-a, a da je Luka baš pojeo jajaja, mislim da bi bilo puno gore.

Je, znam da neke alergije mogu doći i kasnije. Moj tata je dobio alergiju, i to jaku, na ambroziju, sa 50 godina.

Mateja, kak vi zovete te promjene na koži?
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepet lis 23, 2009 9:13 am

Grickalice - Page 2 386911 Pa sve ovisi. Ja se nisam cudila nazivu "lisajevi" nego to sto Luka ne dobije lisajeve od alergije nego opcenito crvenilo i osip i jako otekne! One slike sto si stavljala, to jesu lisajevi ali je moj Luka tako izgledao od atopijskog dermatitisa a ne od alergijske reakcije. Zbog toga sam pitala! Vjerojatno svakom drugacije izbija.

Nego me zanima, vezano za atop.derm., napisala si da drzite pod kontrolom, sta radite? Mislim nama je koza sada super, najgora je bila prva zima kad se rodio, strava i uzas, a onda iduce manje, ne vise toliko na licu, vise na tijelu. Prosle godine i ove (do sada) mu je koza super, ali i dalje ima malo tih lisajeva na licu ovako kad zahladi!
Mi koristimo Elocom Adermu, iako mu od toga to ne nestaje, samo stiti kozu po mom misljenju!
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepet lis 23, 2009 9:14 am

Admini, slobodno prebacite ove postove na drugu temu, ovdje se ipak radi o grickalicama, a Happy i ja se raspricale o alergijama. Kako hocete!
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepet lis 23, 2009 10:44 am

Mateja, nije prvi put da se offtopičari! Grickalice - Page 2 386911
A vjerujem da ne bude ni zadnji.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepet lis 23, 2009 11:11 am

Mateja, ma sve dok ima veze s grickalicama, nismo baš jaaaaako OT. ( Tak se ja tješim Grickalice - Page 2 386911 )

A dok bude negdje tema o Ad-u onda ćemo ih poslati sim nek pročitaju Grickalice - Page 2 386911 Ok, shvatile ste.

Gle, kod nas je sreća kaj mi znamo ajmo reći sve na kaj je alergičan, pa je to već pola Atopijskog riješeno. A druga stvar je kaj Luka ima , na mene nažalost, strašno suhu kožu, kaj je isto značajka AD-a, i prvu godinu života smo mu morali poslije svakog kupanja mazati s onim skupim losionom. A-derma kod nas nije imala nikakvog učinka. kak je bio sve stariji, i kak smo se sve više riješavali alergena, koža mu više nije bila tak osjetljiva pa ga sad mažem sa običnim baby love losionom. I od njih koristimo i kupku i gel za tuširanje, na Niveine i Bubchen proizvode je, naime, alergičan. Grickalice - Page 2 66333
I Luki se posebno po zimi obavezno pojave na licu, opet ja, Grickalice - Page 2 605248 Grickalice - Page 2 386911 mali lišajevi, od suhoće kože, međutim evo da pokucam u drvo, za sad ih nema. Nadam se da niti ne bude, izgleda da kak mu koža sazrijeva, da mu se Ad ne pojavljuje.
Znači niš posebno ne radimo, samo pazimo da mu je koža "navlažena" ajmo tak reći. Našli smo sredstva za higijenu kaj mu odgovaraju, a nisu nikakvo posebno ( skupo ) ime, kaj me posebno raduje, jer velim nama te skupe kreme opće nisu pomagale.

Gle, budem pogledala dal još ima na nogicama one male lišajeve da vidiš kak mu izbija. Neznam, nekad mu alergija izbije oko usta, sa osipom, a nekad tak s lišajevima. Zakaj, pojma nemam.
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepet lis 23, 2009 11:37 am

Tak i kod nas, suha koza... i ja imam jako suhu i osjetljivu kozu, tako da nije nista cudno jer je to nasljedno.

Nama je Aderma dobra, samo kazem, ona sluzi za zastitu! Ma ja sam zadovoljna sada sa njegovom kozom, bilo je prije grozno, sad bude ok! Preko ljeta ga nemazem s tim jer nema potrebe, a preko zime koristimo samo A dermu i za kupanje i za mazanje.
No dobro, prezivjet cemo vec! Grickalice - Page 2 569627
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepet lis 23, 2009 12:06 pm

Ma istina, izgledalo nam je strašno, ali sad je- ok. Nek tak i ostane! Grickalice - Page 2 31338 Grickalice - Page 2 569627
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepet pro 11, 2009 10:26 am

Voli i lješnjake, orahe, kikiriki pogotovo,
malo manje bademe jer su go'ki.
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
*Ana*
Moderator
Moderator
*Ana*


Female
Broj postova : 3676
Age : 37
Lokacija : Osijek
Registration date : 19.04.2010

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepon tra 19, 2010 9:17 pm

Mateja je napisao/la:
leobaby je napisao/la:
Kikiriki je zabranjen za malene. Grickalice - Page 2 877388

Kako mislis zabranjen? Mislis zbog alergija?

Jooooj, koliko roditelja daje djeci bobi flips sa par mjeseci, to je valjda prvo sto probaju!!! Ja ih znam hrpu!!!

ja sam cula da je bilo par slucajeva gusenja zbog kikirikija... bolje izbjegavaj Grickalice - Page 2 569627
[Vrh] Go down
*Ana*
Moderator
Moderator
*Ana*


Female
Broj postova : 3676
Age : 37
Lokacija : Osijek
Registration date : 19.04.2010

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepon tra 19, 2010 9:19 pm

mi volimo bobike, stapice... ma daj sta das, on ce bit odusevljen! nece odbit sigurno! Grickalice - Page 2 386911
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepon tra 19, 2010 9:38 pm

mi voliko krokice, stapice, sveee
[Vrh] Go down
Angie
Odana forumašica
Angie


Female
Broj postova : 1949
Age : 45
Lokacija : selo na ulazu u zagreb...
Registration date : 12.04.2010

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 7:05 am

sve što hrska pod zubićima Grickalice - Page 2 66333
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimeuto tra 20, 2010 8:45 am

Smokić i kviki gric!
[Vrh] Go down
Tinna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete



Broj postova : 149
Registration date : 20.05.2010

Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitimepon lip 07, 2010 6:15 pm

Moje cure jedu samo smoki i slane stapice.
Ne zele nista dr a i meni je drago zobg toga
[Vrh] Go down
Sponsored content





Grickalice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Grickalice   Grickalice - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Grickalice
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 1-3-
Forum(o)Bir: