Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ne pretrpavajte djecu igrackama

Go down 
+5
happyness
leobaby
ivany
didzi
ninana
9 posters
Autor/icaPoruka
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet lip 25, 2009 8:00 am

gračka, po mišljenju stručnjaka, nije samo sredstvo kojim će se da prekrati slobodno vreme, nego nešto što će detetu da priredi stalno zadovoljstvo. Zbog toga je važno da deci kupujete kvalitetne igračke koje odgovaraju njihovim godinama.

Dečja soba je prenatrpana igračkama. Skupljaju se igračke sumnjive namene i kvaliteta. Većina dečjih soba izgleda isto: police su pune igara, slagalica i knjiga, kutije su do vrha su pune kocki, automobila, dinosaurusa…. Tu su, naravno, i plišane igračke koje već mesecima skupljaju prašinu.
I odakle toliko igra­čaka? Odgovor je jednostavan, svi detetu žele da poklone igračku, jer im se deca raduju, a novcu i odeći raduju se samo roditelji.
Igračke im se uvek na početku svide, a već posle nekoliko sati završavaju u korpi sa ostalima.

I koliko je stvarno potrebno?

Igračka, po mišljenju stru­čnjaka, nije samo sredstvo kojim će se da prekrati slobodno vreme, nego nešto što će detetu da priredi stalno zadovoljstvo. Zbog toga je važno da deci kupujete kvalitetne igračke koje odgovaraju njihovim godinama.
Roditelji ne moraju da ispune svaku detetovu želju. Čak suprotno: jasno im dajte do znanja da određene igračke ne želite da mu kupite, zato što su mnogo skupe ili jednostavno nisu kvalitetne.

Sortiranje

Uzmite slobodan dan da zajedno sa detetom spremite dečju sobu. Odvojite i spakujte igračke sa kojima se ne igra. Poklonite ih mlađim rođacima, komšijama, vrtiću… Otvorene police najbolje je da zaštite sa jednobojnim zavesama jer nepreglednost odvlači pažnju prilikom igre a posle, recimo kada je vreme za spavanje.

Prava igračka za dete

Odgovorite na ova pitanja pa ćete otkriti koja je igračka dobra za vaše dijete:
- Koje posebne sposobnosti i interese ima moje dete?
- Koje igračke utiču na njegov razvoj? (Ako sada ima potrebu za kretanjem, kupite mu trotinet, a ne kocke.)
- Za šta imamo mesta? (Mala železnica je lepa, ali zauzima mnogo mesta i brzo će završiti u korpi.)
Pet saveta koji smanjuju stres prilikom kupovine
- Lego kocke, plejmobil, voz… dok su izložene ove igračke vas mame da ih kupite. Kada ih dosete kući, više nisu tako zabavne. Možda su zahtevne za dete.
- Previše malih igračaka zakrčuju dečju sobu. Zato, zaobiđite prehrambene proizvode koje imaju igračku u sebi.
- Rođaci rado donose igračke. Zamolite ih da donesu bojice, blokove, plastelin… to podstiče kreativnost, i nikada nije na odmet.
- Plišane igračke su slatke, ali vrlo brzo postaju samo sakupljači prašine. Kupite ih baš kada ih dete traži.
[Vrh] Go down
didzi
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
didzi


Female
Broj postova : 310
Age : 47
Lokacija : sarajevo
Registration date : 01.05.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet lip 25, 2009 8:50 am

ja sam doslovno zatrpana igrackama...malim,velikim,plisanim,gumenim plasticnim...i bas neki dan kazem mm da ce sve spakovati i odnjeti u dom za napustenu djecu jer pola od tih igracaka nije ni raspakovano,a mog Benju to mnogo ne interesje,par igrackica i to je to(vise ga zanima sudje,telefoni,daljinski)...
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet lip 25, 2009 9:01 am

ja inace igracke slabo kupujem al zato ih dobije i previse. al ja ostavim pa mu nedam odmah. nikad se ne smije igrati sa svim igrackama. pa kad mu dam neku staru igracku obraduje se sto ju duuuuuuuuuuuuuuuugo nije vidio i s tom igrackom se onda igra po 1h. to sam i ja cula od kumine sestre u njemackoj tako kao psiholozi predlazu i mogu vam reci da je to bolje nego kupovati nove igracke i zatrpavati sobu i dakako trositi novac. ne pretrpavajte djecu igrackama 386911
[Vrh] Go down
didzi
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
didzi


Female
Broj postova : 310
Age : 47
Lokacija : sarajevo
Registration date : 01.05.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet lip 25, 2009 9:09 am

probala sam ja i tu taktiku,ali nakon kratkog igranja opet spakujem u kutiju i tako stalno...postala sam i umorna od pakovavanja i raspakivanja igracaka... kad bi se bar sat igrao sa njima,ne bi bio problem,kod njega to traje 10 min.i to je to...
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet lip 25, 2009 1:11 pm

Sara jos nema svoju sobu (malo nam je nezgodno jer ce biti u potkrovlju, ali to nam je iduca investicija, nadam se tamo negdje na kraju ljeta...)
Tako da nam je dnevna soba prepolovljena, u jednom djelu je stvarno dneva a u drugom su njene igracke (to je naravno samo tako kad ja pospremam ne pretrpavajte djecu igrackama 66333 )
Mi smo joj jako malo igracaka kupili, uglavnom ih je nadobivala, prvu lutku je dobila u kad je bila mjesec dana ne pretrpavajte djecu igrackama 66333 a lutka je bila tad veca od nje ne pretrpavajte djecu igrackama 66333
Uglavnom kad je bila mala ja te igracke nisam ni otvarala i ostavila bi ih u kutiji, sad je to nemoguce, ona cim dobije igracku je mora otvoriti, sto je normalno kod djece.... i tako nam se nakupilo jako puno igracaka. Problem je u tom sto se ona s jaaaaako malo igracaka igra ALI kad ja bilo koju od njih spremim ona najkasnije iduci dan primjeti.... ne pretrpavajte djecu igrackama 386911 nije mi jasno kako ali eto tako je.... i onda naravno gnjavi dok nevratim, igra se 5min s njom i finito.... ne pretrpavajte djecu igrackama 66333
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet lip 25, 2009 1:21 pm

Mi mjenjamo njene igračke svako malo,
mali stan, malo igračaka(tj.više u ormaru koje čekaju na zamjenu). ne pretrpavajte djecu igrackama 13329
I nikad joj nije dosadno! ne pretrpavajte djecu igrackama 782419
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet lip 25, 2009 3:36 pm

leobaby je napisao/la:
Mi mjenjamo njene igračke svako malo,
mali stan, malo igračaka(tj.više u ormaru koje čekaju na zamjenu). ne pretrpavajte djecu igrackama 13329
I nikad joj nije dosadno! ne pretrpavajte djecu igrackama 782419
tako je i kod mene.igra se sa nekih 5 igracki i kad vidim da mu dosadi ja zamjenim.iako se sad igra sa biciklom jer je novi a kisa pada pa ga jos nije vozio napolju. a ostale igracke su takodje u ormaru kao i kod Leo.
Ivany objasni joj da se ne moze igrati sa svim igrackama istovremeno i kad pospremi ostale igracke dobit ce tu lutku ili neku drugu igracku. Tako ces postici da pospremi ostale igracke a i vise ce se igrati s tom igrackom. Tako sam ja radila i ima efekta, bar kod mene jer i mi nismo imali djeciju sobu.
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet lip 25, 2009 5:15 pm

Luka pošizi ko lud kad opće krenem pospremiti igračke, tak da se uopće neću upuštati u avanturu makivanja igračaka. On nema šanse da ne primjeti da nekaj fali, možda ne isti dan, ali skuži svakak. neznam, tam su mu sve na kupu, i sa svima se igra i tak svima paše, pa nek tak bude. ne pretrpavajte djecu igrackama 66333
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimepet lip 26, 2009 7:57 pm

Ninana,neigra se ona sa svim igračkama istovremeno, čak ove iz kutija rijetko vadi.
Ma neću se uopće truditi. Kad razmislim koje da igračke maknem nekako mi je žao bilo koju maknuti jer se tu i tamo igra sa svima po malo (par njih su u redovnoj primjeni), pogotovo kad nam dođu gosti, djeca se ljepo zaigraju jer svako nađe nešto što ga zanima. Doći je i vrijeme kad će imati svoju sobu....
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimepet lip 26, 2009 8:09 pm

ivany ja sam tako od pocetka kako je poceo se samostalno igrati pa se zato ne buni. OK buni se nekad i ja mu dam korpu s igrackama pa kad ide spavati ja pokupim i opet sklonim ili on ako nije previse umoran. I sad mi ima tih par igracki u dnevnom boravku jer se vise tu igra nego u sobi a ostale su u njegovoj sobi u korpi ili u ormaru al ih ne moze sam uzeti.
[Vrh] Go down
didzi
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
didzi


Female
Broj postova : 310
Age : 47
Lokacija : sarajevo
Registration date : 01.05.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimesub lip 27, 2009 9:54 pm

eh,kad bi ja imala posebnu sobu za Benju...nadam se da ce i to uskoro biti...
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimened lip 28, 2009 11:31 am

uf....mi imamo igračaka too much.
i ja prakticiram sakrivanje na nekoliko mjeseci i zbilja super upali! svaki put se oduševi "novim" stvarima. iako, sad ih se svih sjeća ne pretrpavajte djecu igrackama 66333 .

doduše, ona je sad u fazi da igračke ne ferma baš ne pretrpavajte djecu igrackama 877388 . totalno smo u plastelinu i bojicama.
[Vrh] Go down
Izzy
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Izzy


Female
Broj postova : 446
Age : 42
Lokacija : Čakovec (Vratišinec)
Registration date : 30.01.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimesri srp 01, 2009 11:16 am

ja sam dosta igračaka spakirala i odnjela u karitas jer su samo skupljale prašinu a Ema se nije nikada s njima igrala
Tako sada kupujemo slikovnice,časopise i knjige,a ostale igračke koje dobije a vidim da se neče sa njima igrati poklonimo mlađoj djeci
i više nema kaosa i nereda u sobi ne pretrpavajte djecu igrackama 13329 ne pretrpavajte djecu igrackama 13329
[Vrh] Go down
didzi
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
didzi


Female
Broj postova : 310
Age : 47
Lokacija : sarajevo
Registration date : 01.05.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet srp 02, 2009 10:31 am

Izzy,tako nesto sam i ja razmisljala da uradim ne pretrpavajte djecu igrackama 13329
[Vrh] Go down
Izzy
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Izzy


Female
Broj postova : 446
Age : 42
Lokacija : Čakovec (Vratišinec)
Registration date : 30.01.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimečet srp 02, 2009 8:03 pm

didzi,tako znam da sam usrećila nekoga tko nema a istovremeno sam i sebi pomogla oko hrpe bespotrebnih stvari
[Vrh] Go down
didzi
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
didzi


Female
Broj postova : 310
Age : 47
Lokacija : sarajevo
Registration date : 01.05.2009

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimepet srp 03, 2009 9:47 am

Izzy je napisao/la:
didzi,tako znam da sam usrećila nekoga tko nema a istovremeno sam i sebi pomogla oko hrpe bespotrebnih stvari

upravo tako...veliki potpis
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimepon tra 19, 2010 7:54 pm

slazem se,

anea ima toliko igracaka da ih nezainteresirano baca oko sebe iz vrtica, zato joj stavim za igru koliko joj dovoljno ostalo pospremim pa vratim i zamjenim naizmjenicno nakon nekol tjedana.
mnoge igracke viska podjelila sam susjedi.
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimeuto tra 20, 2010 9:03 am

Moje cure imaju puno igračaka ali ja im ih spremim tako da nemaju sve stalno na raspolaganju nego ima svakih 2 tjedna neke igračke odnesem a neke opet donesem i razvesele im se kao da su ih tek dobile! ne pretrpavajte djecu igrackama 13329
[Vrh] Go down
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
Anna


Female
Broj postova : 448
Age : 42
Registration date : 19.04.2010

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimeuto tra 20, 2010 8:01 pm

ono sto sam i ja napisala... ne pretrpavajte djecu igrackama 13329
[Vrh] Go down
Josipa
Moderator
Moderator
Josipa


Female
Broj postova : 7123
Age : 40
Lokacija : Bistrinci
Registration date : 14.04.2008

ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitimeuto tra 20, 2010 8:23 pm

ne pretrpavajte djecu igrackama 38980 ma prave smo mame! ne pretrpavajte djecu igrackama 386911
[Vrh] Go down
Sponsored content





ne pretrpavajte djecu igrackama Empty
PostajNaslov: Re: ne pretrpavajte djecu igrackama   ne pretrpavajte djecu igrackama Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ne pretrpavajte djecu igrackama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» BOJANKE ZA DJECU
» Super igre za djecu
» Kreativna radionica za djecu!
» Je li u redu razmaziti djecu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Razno-
Forum(o)Bir: