Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što nam govore nokti?

Go down 
+3
becky
Enea
leobaby
7 posters
Autor/icaPoruka
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimečet svi 21, 2009 9:37 am

http://www.medikus.hr/hr/medicina/258-nokti-i-zdravlje.html?ref=t (video)

Nokti su najbolji kad zdravo šute. I mnoge promjene su bezopasne, no požutjeli, potamnjeli ili popucali nokti povezani su sa stanjem unutrašnjih organa. Zagrebite ispod laka i promotrite signale upozorenja.

Promjene na noktima često su bezopasne i posljedica ozljede, upale ili gljivičnog oboljenja. Međutim ponekad mogu biti prvi znak ozbiljnijih zdravstvenih poremećaja.

Problemi sa srcem, jetrom ili plućima odražavaju se na noktima. Požutjeli, potamnjeli ili popucali nokti povezani su sa stanjem unutrašnjih organa.

Mogući zdravstveni problemi na koje ukazuju:

- žuti nokti: bolest štitnjače ili psorijaza

- plavkasti nokti: nedostatak kisika, znak bolesti pluća

- valoviti nokti: upalni artritis ili psorijaza

- suhi, koji lako pucaju: bolesti štitnjače

- tamne linije ispod nokta: melanom ili rak kože

- upaljena crvena zanoktica: poremećaj vezivnog tkiva poput lupusa

- bijeli nokti s tamnim obrubom: bolesti jetre npr. hepatitis
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimečet svi 21, 2009 6:37 pm

super clanak,bas me sjetilo kad mi frendica rekla da moram skinuti nokte za porod,
jer se po noktu sve vidi,ako se nekaj pocne komplicirati,pa nije pametno imati umjetne,
a i u bolnici nisu bas odusevljeni dok neko dođe sa njima
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimečet svi 21, 2009 8:06 pm

istina je. međutim, ja sam se oglušila na to i došla sa friško manikiranim, koraljnim noktićima Što nam govore nokti? 967987
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimepet svi 22, 2009 10:59 am

jooj, ja da sam došla s noktima, imala bi ih možda prvih dva sata, a ostatak mislim da bi nestal brzinom munje s ruku jer sam tak stiskala one šipke na krevetu ( u tišini, dakako Što nam govore nokti? 782419 Što nam govore nokti? 386911 ) da žali Bože novaca za nokte...al, Bože moj, ak nekome paše - be my guest, a doktori su tam ionak samo na izgonu, prema tome, nemaju kaj reći kad ih ni ne gledaju.. Što nam govore nokti? 470300
[Vrh] Go down
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimepet svi 22, 2009 8:36 pm

u jebote to nisam ni znala Što nam govore nokti? 877388 Što nam govore nokti? 31338
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimesub svi 23, 2009 10:33 am

happyness je napisao/la:
jooj, ja da sam došla s noktima, imala bi ih možda prvih dva sata, a ostatak mislim da bi nestal brzinom munje s ruku jer sam tak stiskala one šipke na krevetu ( u tišini, dakako Što nam govore nokti? 782419 Što nam govore nokti? 386911 ) da žali Bože novaca za nokte...al, Bože moj, ak nekome paše - be my guest, a doktori su tam ionak samo na izgonu, prema tome, nemaju kaj reći kad ih ni ne gledaju.. Što nam govore nokti? 470300

živa istina! s time da meni ni onda ne bi bio, da ga babica nije zvala da mi drži nogu koju mi je zahvatio grč Što nam govore nokti? 66333

samo da se nadovežem, tu se ne misli na nokte na rukama, već na nogama. uglavnom se gleda nožni palac.

happy- vjeruj mi i meni bi bilo žali bože novaca, jer nikada nisam platila manikuru.
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimened svi 24, 2009 11:09 am

becky je napisao/la:
[samo da se nadovežem, tu se ne misli na nokte na rukama, već na nogama. uglavnom se gleda nožni palac.


Ahaaaa Što nam govore nokti? 648231 ja sam odmah pomislila na ove na rukama....uvijek zaboravim da si žene i one dole daju lepo izmanikirati...
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimened svi 24, 2009 1:54 pm

happyness je napisao/la:
becky je napisao/la:
[samo da se nadovežem, tu se ne misli na nokte na rukama, već na nogama. uglavnom se gleda nožni palac.


Ahaaaa Što nam govore nokti? 648231 ja sam odmah pomislila na ove na rukama....uvijek zaboravim da si žene i one dole daju lepo izmanikirati...

Što nam govore nokti? 671778 jebate i ja isto!
dobro, sama si ih nalakiram, ali bi voljela otić na pedikuru redovno jer se baš ne mogu pohvaliti glatkim stopalima :okx:
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimesub lip 06, 2009 8:20 am

ima nas jos sa ne glatkim stopalima. preko zime je kod svake osobe tako al sad u proljece se sjetimo toga pa nas malo hvata panika al sve se da sredit.
[Vrh] Go down
Tina
Moderator
Moderator
Tina


Female
Broj postova : 1187
Age : 34
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.07.2010

Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitimesri ruj 08, 2010 12:21 am

moji su normalna izgleda bar zasad Što nam govore nokti? 386911
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što nam govore nokti? Empty
PostajNaslov: Re: Što nam govore nokti?   Što nam govore nokti? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što nam govore nokti?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» moji nokti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Razno :: Savjeti za ljepotu i zdravlje-
Forum(o)Bir: