Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dječji crteži

Go down 
+19
Kikica
Angie
Josipa
vedrana87
Tinna
Alice
Giovanna
Enea
ninana
žuža
happyness
Mateja
ivany
zvrk06
didzi
Aca
Nicky
becky
leobaby
23 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimepon svi 11, 2009 9:57 am

Citat :
1. Faza izražavanja primarnim simbolima (“Faza šaranja”) 1., 2. i 3. godina
Simboli: točka, linija, kružnica, pravokutnik (kvadrat).
1. godina - crtanje iz lakta, zglob se ne miče, olovka se rijetko diže sa papira, uživanje u aktivnosti
- Točka, linija, vertikala, horizontala, dijagonala, krug, križ. Radovi se ne imenuju. - “praklupko”, “prakriž”, “cik-cak” itd.
- “udarno” risanje, “titrajno” risanje”, “kružno” risanje
- crtanje je rezultat postepena razvoja senzomotoričkih sposobnosti i potrebe za kretanjem, akcijom. Treba promatrati aktivnost djeteta a ne analizirati izolirane crteže. Fizičko istraživanje (kao i dodir ili pokret)
2. godina – veća pozornost tragovima na papiru, različita hvatanje olovke
3. godina – imenovanje primarnih simbola, pridržavanje papira - krug označava predmet, ne oponašanje već izum - vibriranje označava pokret, zgusnute linije masu. Pojava kvadrata.
Čovjek - "glavonožac"; krug -cjeloviti živi sustav, a mali krugovi (“oči”) sposobnost percipiranja. Za nos i usta se ne pokazuje zanimanje (tu mogućnost šablone).
http://likovna-kultura.ufzg.hr/sazetak1%20razvoj.crteza1.htm

Razvoj dječjeg crteža (tekst)

Evo Leoninih crteža..pa bi mogli i vi staviti fotkice crteža svoje dječice uz opis. Dječji crteži 571914
Leona, 2god. i 5mj.
http://public.fotki.com/dada81/crtezil/
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimepon svi 11, 2009 10:49 am

stara moja ovo je genijalno!!!
Leona je prava umjetnica! nevjerojatno kako ide u detalje (papuče). bravo za Leonu Dječji crteži 42762 Dječji crteži 42762
[Vrh] Go down
Nicky
baba
baba
Nicky


Broj postova : 501
Age : 42
Lokacija : varaždin
Registration date : 31.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimepon svi 11, 2009 11:10 am

Bravo Leona! Crteži su super,samo takvi Dječji crteži 13329 Dječji crteži 289276
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimepon svi 11, 2009 12:09 pm

Bravo Leona!Super je! Dječji crteži 782419 Dječji crteži 289276
[Vrh] Go down
didzi
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
didzi


Female
Broj postova : 310
Age : 47
Lokacija : sarajevo
Registration date : 01.05.2009

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimepon svi 11, 2009 12:53 pm

Dječji crteži 42762 Dječji crteži 42762 za crteze...super su....
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimepon svi 11, 2009 2:28 pm

Dječji crteži 42762 Dječji crteži 42762 Dječji crteži 42762 za malu umjetnicu
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimesub svi 23, 2009 11:59 am

Ja ovu temu tek sad vidim.

Hvala Leo na linkovima!!

Leona je prava umjetnica, super crta!!


Morat ću i ja uslikati koji Sarin crtež, ali po meni se na njenim crtežima nemože baš nešto prepoznati... Dječji crteži 877388

Da ne brkam temu tamo o dvogodišnjacima ću ovdje nastaviti.
Netko me pitao što to Sara crta (Aco čini mi se ti).
Mene je ova tema počela zanimati kad sam vidjela radove iz vrtića. Na jednom zidu vise od kartona izrezane mačke (oblik mačke) i djeca su ih prstima "obojali". Sara je svoju izbojala tamnim bojama (ima i crvene, plave, zelene...) i boje su se izmješale.... a recimo kraj njene mačke je visila mačka od drugog djeteta a to dijete je prstom radilo samo žute točke po mački. Tad me zaintrigiralo da li to sad nešto znači što je ona tako obojala svoju mačku. (ili to samo znači da su joj te boje bile blizu i da voli ruke uprljati, a ovo drugo dijete je sjedilo kod žute boje i nevoli prste prljati Dječji crteži 386911 Dječji crteži 959498 )
Ma vjerojatno se zamaram glupostima, ali eto baš me zanima. I kad si ti Becky spomenula to kod psihologa sam se sjetila.
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimesub svi 23, 2009 12:02 pm

Nadodajem još malo teksta:
http://likovna-kultura.ufzg.hr/perspektive.htm
http://www.zzjzpgz.hr/nzl/47/picasso.htm
I na engleskom:
http://www.learningdesign.com/Portfolio/DrawDev/kiddrawing.html#anchor2512595
http://www.leeds.ac.uk/educol/documents/00001927.htm
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimesub svi 23, 2009 12:10 pm

ivany je napisao/la:
Ja ovu temu tek sad vidim.

Hvala Leo na linkovima!!

Leona je prava umjetnica, super crta!!


Morat ću i ja uslikati koji Sarin crtež, ali po meni se na njenim crtežima nemože baš nešto prepoznati... Dječji crteži 877388

Da ne brkam temu tamo o dvogodišnjacima ću ovdje nastaviti.
Netko me pitao što to Sara crta (Aco čini mi se ti).
Mene je ova tema počela zanimati kad sam vidjela radove iz vrtića. Na jednom zidu vise od kartona izrezane mačke (oblik mačke) i djeca su ih prstima "obojali". Sara je svoju izbojala tamnim bojama (ima i crvene, plave, zelene...) i boje su se izmješale.... a recimo kraj njene mačke je visila mačka od drugog djeteta a to dijete je prstom radilo samo žute točke po mački. Tad me zaintrigiralo da li to sad nešto znači što je ona tako obojala svoju mačku. (ili to samo znači da su joj te boje bile blizu i da voli ruke uprljati, a ovo drugo dijete je sjedilo kod žute boje i nevoli prste prljati Dječji crteži 386911 Dječji crteži 959498 )
Ma vjerojatno se zamaram glupostima, ali eto baš me zanima. I kad si ti Becky spomenula to kod psihologa sam se sjetila.

Dječji crteži 34451 ja nisam nikad razmišljala o Laninim crtežima dali to nešto znači,ja mislim da Lana crta bezveze bez nekog značenja
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimesub svi 23, 2009 12:46 pm

a čuj i ja mislim da oni u toj dobi crtaju uglavnom bez značenja ali vjerujem da se možda iz tih črčkarija može nešto vidjeti .... Dječji crteži 8544 ma nemam pojma, pišem gluposti
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimesub svi 23, 2009 8:38 pm

Prvo moram pohvaliti Leonine crteze! Stvarno sam na prvi pogled Dječji crteži 208799

Sto se tice Lukinih crteza, kao prvo on bas i nije zainteresiran za crtanje, tako da kod kuce jaaaako rijetko hoce crtati. E sad iz vrtica cesto donese crtez kuci. Uglavnom su to neke bezvezarije po mom misljenju, pogotovo sto znam da to nevoli i vidi se da je nacrtano iz svega 2-3 poteza Dječji crteži 386911 (vjerojatno da sto prije zavrsi). On meni uvijek kaze sto je to, i moram priznati da nekada lici na to, ali mislim ipak da je to slucajnost!

Voljela bih da vise crta i da razvija ti vjestinu, ali necu ga tjerati, sta sad. Kao da mora znat crtati, btw. neznam ni ja! Ali zato igra savrseno nogomet! Dječji crteži 386911
[Vrh] Go down
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimened svi 24, 2009 6:05 am

Mateja je napisao/la:


Voljela bih da vise crta i da razvija ti vjestinu, ali necu ga tjerati, sta sad. Kao da mora znat crtati, btw. neznam ni ja! Ali zato igra savrseno nogomet! Dječji crteži 386911

Ovo moram potpisati od rijeci do rijeci!NOgomet igra super! Dječji crteži 386911 Dječji crteži 386911
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimened svi 24, 2009 9:16 am

Ja isto nemam pojma dal se iz crteža koje dijete samo našara baš može iščitati nekaj o njemu...nekak mi to zvuči nerealno, pogotovo za onu djecu koja, kak i moj Luka, baš i nije lud za crtanjem, i onda dok ipak uzme bojicu crta krugove, jer smo to zajedno crtali pa si je zapamtil, a ako baš sam crta onda bezveze pošara i odustane. I kaj bi sad neko od toga mogel zaključiti? baš me zanima....ajde, dok su stariji pa idu prije škole na one razgovore, pa crtaju - e, tu se već svašta vidi iz tih njihovih crteža ( kak percipiraju roditelje, prijatelje, dal je možda zlostavljano i tak...) al od dvoipolgodišnjakovih crteža...neznam.... Dječji crteži 877388 pa on još ni nema neku ličnost razvijenu...a niti sam zna kaj crta...više crtaju po našoj sugestiji...da, svaka čast izuzecima koji crtaju nekaj iz svoje glave, a da ih niko nije vodio " sad nacrtajmo ovo, pa sad ono..." neznam, tak ja mislim....

Moj Luka niti nogomet ne voli baš jaaaaaako, mislim voli ga onak - normalno- Dječji crteži 386911 , ali zato je prvak u inzistiranju na svraćanje pažnje na sebe...ma moš ga ignorirati do preksutra, al on će i dalje zvati te i tražiti da pogledaš kak ide auto, ili kak on ide na tobogan...do preksutra... Dječji crteži 66333
[Vrh] Go down
becky
baba
baba
becky


Female
Broj postova : 511
Registration date : 20.01.2009

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimened svi 24, 2009 9:46 am

da, dalo bi se raspravljati o tome.
jest pomalo neobično, ali i to se svodi na to da je uopće glupo "analizirati" tako malu djecu.
nešto slično raspravi jel dijete hiperaktivno u dobi od 2.g. ili jednostavno živahno.
mislim da zato i postoje stručnjaci za određene stvari.

moja rebeka obožava crtati i to su također črčke bez (meni) imalo smisla. ali ipak, njima to nešto jest i meni je to jako simpatično Dječji crteži 13329
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimened svi 24, 2009 10:47 am

becky je napisao/la:
da, dalo bi se raspravljati o tome... to se svodi na to da je uopće glupo "analizirati" tako malu djecu.


e, da, tak nekak sam si i ja mislila...
[Vrh] Go down
leobaby
Admin
leobaby


Female
Broj postova : 10947
Age : 42
Registration date : 31.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimeuto lip 16, 2009 3:19 pm

http://public.fotki.com/dada81/crtezil/zekohopa.html Ovaj crtež je nacrtala prošli mjesec i nazvala ga Eko Opa. Dječji crteži 36152

Šteta kaj nisam fotkala piši-briši ploču, bila je nacrtala 4 osobe= baku,dedu i ujaka(male)
i sebe(veliku) kak svi papaju kokice(sve okolo bilo puno malih kuglica). Dječji crteži 628993
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net/index.htm
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimeuto lip 16, 2009 3:21 pm

Covjece koji crtez, Luka nije ni blizu toga, on nevoli crtati, nezanima ga to nimalo.

Leona ce sigurno biti neka umjetnica, jako lijepo!!!!!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimeuto lip 16, 2009 3:23 pm

Mateja je napisao/la:
Covjece koji crtez, Luka nije ni blizu toga, on nevoli crtati, nezanima ga to nimalo.

Leona ce sigurno biti neka umjetnica, jako lijepo!!!!!

Slažem se Dječji crteži 289276
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
žuža
Vrhunska tipkalica
žuža


Female
Broj postova : 2809
Age : 45
Lokacija : varaždin
Registration date : 03.02.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimeuto lip 16, 2009 4:07 pm

zvrk06 je napisao/la:
Mateja je napisao/la:
Covjece koji crtez, Luka nije ni blizu toga, on nevoli crtati, nezanima ga to nimalo.

Leona ce sigurno biti neka umjetnica, jako lijepo!!!!!

Slažem se Dječji crteži 289276

ma da Dječji crteži 256597
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimeuto lip 16, 2009 11:24 pm

Svaka cast na crtezu, stvarno jako ljepo crta.
Umjetnica nasa mala!! Dječji crteži 569627
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimesri lip 17, 2009 7:03 am

ivany je napisao/la:
Svaka cast na crtezu, stvarno jako ljepo crta.
Umjetnica nasa mala!! Dječji crteži 569627
slazem se
[Vrh] Go down
didzi
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
didzi


Female
Broj postova : 310
Age : 47
Lokacija : sarajevo
Registration date : 01.05.2009

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimesri lip 17, 2009 9:37 am

Dječji crteži 42762 Leona...
[Vrh] Go down
happyness
Vrhunska tipkalica



Female
Broj postova : 3218
Lokacija : Varaždin
Registration date : 30.01.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimepet lip 26, 2009 2:33 pm

a sad malo suprotnosti...evo crteža kod djeteta kojemu crtanje baš ništ ne znači...a bolje da vam ne velim kak drži bojicu Dječji crteži 386911 Dječji crteži 896458

https://2img.net/h/oi41.tinypic.com/68bv9s.jpg
[Vrh] Go down
Enea
Moderator
Moderator
Enea


Female
Broj postova : 4789
Lokacija : vz
Registration date : 23.02.2009

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimepet lip 26, 2009 6:24 pm

Dječji crteži 386911 Dječji crteži 671778 Dječji crteži 671778 mislim da bude on imal vise picaso stil
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator
ivany


Female
Broj postova : 3004
Age : 41
Lokacija : kod Osijeka
Registration date : 03.02.2008

Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitimepet lip 26, 2009 7:44 pm

Happy uz puno mašte se može nešto i vidjeti... Dječji crteži 386911 Dječji crteži 386911 Dječji crteži 386911
možda ovo crno treba biti miš??? Dječji crteži 386911 Dječji crteži 386911
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dječji crteži Empty
PostajNaslov: Re: Dječji crteži   Dječji crteži Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dječji crteži
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Djeca :: Djeca 1-3-
Forum(o)Bir: