Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o djeci i roditeljima
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vaginalo ili carski

Go down 
+34
irena
*Dijana*
Mateja
sam
pia2
Alice
jasmina
EMA-ST
MMM
zeljkica0205
vedrana87
mommy
ninana
didzi
pcelica8
Bea
morena
Conny
becky
žuža
ivana86
mamajaja
Enea
mellin
dupinka
Josipa
Nataly
Giovanna
Nicky
ivany
Monika
happyness
Aca
zvrk06
38 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3

Da možete birati bili izabrali carski ili vaginalno
carski
Vaginalo ili carski - Page 3 Vote_lcap13%Vaginalo ili carski - Page 3 Vote_rcap
 13% [ 5 ]
vaginalno
Vaginalo ili carski - Page 3 Vote_lcap87%Vaginalo ili carski - Page 3 Vote_rcap
 87% [ 33 ]
Ukupno glasova : 38
 

Autor/icaPoruka
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 8:16 am

Alice je napisao/la:
Ima još do tog...Al sad kad bi me pitali-carski definitivno! Vaginalo ili carski - Page 3 386911

Pa naravno, svatko kako zeli.

Ja sam u razmisljanju za epiduralnu Vaginalo ili carski - Page 3 877388 Neki kazu super, neki ono da ima posljedica i sad ti znaj.Ali ako bude ko prvi nece mi trebati! Vaginalo ili carski - Page 3 470300 Vaginalo ili carski - Page 3 386911 Vaginalo ili carski - Page 3 13329
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 9:08 am

ja i da hoću ne mogu birati u ovoj našoj bolnici... kod nas sve doktori odlučuju tebe se ne pita, a za epiduralnu ni nemaju mogučnost dat... mislim da bi mi se lijepo nasmijali u facu kad bi tražila bilo što...
ja bi samo da mi riješe moju kvrgu i da ja mogu lijepo vaginalno roditi bez pucanja!
a alice i ja sam htjela carski sa emom, ali hvala bogu pa sam bila tjedan dana ranije u bolnici i čula svakakve priče i vjeruj mi, bolje ti je poslije ostati 3 dana u bolnici i to stalno sa svojom bebicom nego 7 dana s tim da prva dva ni ne vidiš svoj smotuljak, pa tu je i oporavljanje i ako želiš više od dvoje djece doktor ti definitivno neće preporučiti carski, moja teta je svo troje rodila carskim i sa zadnjim je skoro i ona i on umrli... al dobro to je individualno, jedino ti je oporavak teži i tak...
a mlada si, zdrava i vjeruj mi porod nije toliko strašan koliko misliš, sve se to da izdržati pa i htjet ponovit, ja sam ti primjer, znam što me čeka ali opet želim jer se isplati
[Vrh] Go down
pia2
Još malo pa neću bit baba
pia2


Female
Broj postova : 930
Age : 40
Lokacija : Split
Registration date : 19.03.2009

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 10:31 am

definitivno vaginalni porod, al uz epiduralnu. kaže mi žena šta daje epiduralnu da bi ga svojoj kćeri preporučila tako da mislin da je ok...
[Vrh] Go down
sam
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
sam


Female
Broj postova : 314
Age : 37
Lokacija : Vukovar
Registration date : 27.06.2008

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 11:06 am

Ja sam uvijek za vaginalni, prirodni...dakle bez dripa, epiduralne,rezanja i toga....sa Samuelom mi se sve to ostvarilo osim rezanja(srecom nisu puno) i ja sam 3-i dan ne sjedila nego vec trcala po bolnici...svakako je za zenu bolje i zdravije vaginalno...carski je samo NUZDA u slucaju da vaginalan porod nije moguc i da vaginalan porod ugrozava zivot majke ili djeteta. To je zahvat pri kojem vam rezu ne znam ni sama koliko slojeva tkiva, misica i svega i oporavak je daleko tezi i dulji...(imate na youtube snimke bas carskog...od rezanja, vadenja bebe..svega pa pogledajte).
I sada...sa blizancima bi 100 puta rade prosla prirodan porod uz dakle 2 pucanja vodenjaka, izgona 2 bebe i 2 posteljice nego carski...ali eto...vidjeti cemo, ukoliko nam njihovi polozaji dozvole....sve do kraja necu znati..ali cu se moliti i nadati da ce se mali strumfovi ipak zarotirati i omoguciti nam prirodni porod Vaginalo ili carski - Page 3 13329
Kod nas u bolnici nemaju mogucnost epiduralne i vecina poroda je zbilja ono, prirodna, zaista se zalazu za to i trude i carski ide zaista u zadnju opciju i tesko ce ga odobriti ako zaista nema neke potrebe ili opasnosti i to mi se svida Vaginalo ili carski - Page 3 13329
[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator
ninana


Female
Broj postova : 10838
Age : 39
Lokacija : Tuzla
Registration date : 03.06.2009

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 1:50 pm

i kod nas je carski samo ako moraju.Vecinom idu vaginalno i sto prirodnije.
Jednu su zenu porodili vaginalno a prvi porod bio na carski
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 1:54 pm

Kod nas ako želiš carski lijepo kažeš svom giniću i on te zakaže i eto ga.Samo mislim da se plaća doktor,ne znam koliko,ali nije strašno.
Tak da koga kod znam ode na carski.
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 2:11 pm

Sad cu ja nesto reci, nemojte se uvriditi cure koje ste isle na carski iz bilo kojeg razloga.

Ja osobno smatram da poslje carskog reza nema onog osjecaja koji je tu kad ti bebu rodis vaginalno.mislim beba je tvoja,volis je naravno najvise na svijetu ali, cini mi se da ipak nesto fali (barem meni bi koja sam prosla vaginalni porod). ta bol,muka i sve ostalo sto ide uz porodaj sve to prestane i obuzme te neki osjecaj koji rijecima mozes opisati.. opijenost bebom, osjecaj jakosi,vaznosti.. ma nemogu opisati taj osjecaj. ipak je nase tijelo storeno za to. porod,prirodni..mislim da svaka zena mora par jednom u zivotu roditi i stvarno mi je zao zena koje to ne mogu.. ma to je jedno cisto savrsenstvo.

uf ja bi sad iz ovih stopa isla roditi Vaginalo ili carski - Page 3 386911
[Vrh] Go down
Alice
Vrhunska tipkalica
Alice


Female
Broj postova : 2703
Age : 36
Lokacija : BiH
Registration date : 03.01.2010

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 2:31 pm

Giovanna je napisao/la:
Sad cu ja nesto reci, nemojte se uvriditi cure koje ste isle na carski iz bilo kojeg razloga.

Ja osobno smatram da poslje carskog reza nema onog osjecaja koji je tu kad ti bebu rodis vaginalno.mislim beba je tvoja,volis je naravno najvise na svijetu ali, cini mi se da ipak nesto fali (barem meni bi koja sam prosla vaginalni porod). ta bol,muka i sve ostalo sto ide uz porodaj sve to prestane i obuzme te neki osjecaj koji rijecima mozes opisati.. opijenost bebom, osjecaj jakosi,vaznosti.. ma nemogu opisati taj osjecaj. ipak je nase tijelo storeno za to. porod,prirodni..mislim da svaka zena mora par jednom u zivotu roditi i stvarno mi je zao zena koje to ne mogu.. ma to je jedno cisto savrsenstvo.

uf ja bi sad iz ovih stopa isla roditi Vaginalo ili carski - Page 3 386911

Sad da nešto na ovo komentiram nema smisla jer nisam rađala!
A mislim da svaka majka voli svoje djete jednako bez obzira kako je ''izašlo'' Vaginalo ili carski - Page 3 386911
[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator



Female
Broj postova : 2862
Age : 35
Lokacija : Zadar
Registration date : 30.01.2008

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 5:56 pm

Ma naravno da voli tu uopce nema pogovora, ali ipak je razlika kad ti dozivis sav taj proces i cin radanja nego kad dite samo izvade iz tebe. Vaginalo ili carski - Page 3 13329
[Vrh] Go down
sam
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
sam


Female
Broj postova : 314
Age : 37
Lokacija : Vukovar
Registration date : 27.06.2008

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 7:25 pm

Curke....ako mozete, skinite si sa neta onaj dokumentarac americki 'Business of Being Born' zbilja je zakon stvar i puno ce vam toga biti jasno.....uglavnom...eto Vaginalo ili carski - Page 3 13329
Ali cinjenica je da nema do onog osjecaja kad beba izade van i svaka bol stane i samo vas prevali hrpa osjecaja i hormona...ah Vaginalo ili carski - Page 3 571914
[Vrh] Go down
vedrana87
Moderator
Moderator
vedrana87


Female
Broj postova : 2802
Age : 36
Lokacija : osijek
Registration date : 09.08.2009

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet vel 12, 2010 7:33 pm

curke, o ovom raspravljat je kao raspravljat o ukusima u glazbi, nikad ne završi dobro...
kako tko hoće, ja mogu definitivno samo potpisati u potpunosti giovannu, a znam dosta žena koje nikad nisu prežalile što su morale roditi carskim i što je falilo ono nešto, ne vole one sad to dijete manje nego jednostavno nisu to ona sjećanja i priče kao sa vaginalnog poroda... meni je jedna ženska ispričala svoj porod (nakon mog polusatnog prepričavanja svog)- ja sam došla, odveli me, uspavali, probudila sam se i za dva dana vidjela svoju bebu prvi put i onda je to bilo isto polusatno prepričavanje od prvog dana sa bebom.... ja bi svakako preporučila onom tko može svakako vaginalno jer čemu operacija kad već imamo prirodan način na koji beba dolazi...
[Vrh] Go down
Mateja
Vrhunska tipkalica
Mateja


Female
Broj postova : 2891
Age : 37
Lokacija : Slavonija
Registration date : 04.02.2008

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimesub vel 13, 2010 9:11 am

I ja sam definitivno za vaginalni, na carski bi isla samo da moram, ili da mi to preporuce recimo. Nikada ga nebi zahtjevala! Mislim da to nema smisla!!!!
[Vrh] Go down
zvrk06
Admin
zvrk06


Female
Broj postova : 12186
Age : 35
Lokacija : Dalmacija u mom oku
Registration date : 30.01.2008

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimesub vel 13, 2010 4:51 pm

Veliki potpis na Gio Vaginalo ili carski - Page 3 387737
[Vrh] Go down
https://mojabeba.forumotion.net
Aca
Moderator
Moderator
Aca


Female
Broj postova : 5685
Age : 47
Lokacija : Bjelovar
Registration date : 30.01.2008

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepon vel 15, 2010 8:16 am

zvrk06 je napisao/la:
Veliki potpis na Gio Vaginalo ili carski - Page 3 387737

Slazem se! Vaginalo ili carski - Page 3 782419
[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator
*Dijana*


Female
Broj postova : 9835
Age : 36
Registration date : 16.01.2010

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepon vel 15, 2010 8:21 am

VAGINALNO DEFINITIVNO! Vaginalo ili carski - Page 3 605248
[Vrh] Go down
irena
Novorođenče
Novorođenče
irena


Female
Broj postova : 17
Age : 37
Registration date : 31.01.2010

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimepet oľu 19, 2010 7:57 am

Ja bi ponovila carski..bez razmisljanja...(neznam kako je vaginalno)..a carski mi je bez problema prosao,bez puno bolova tako da bi opet.. Vaginalo ili carski - Page 3 13329
[Vrh] Go down
soo_happy
Dojenče
Dojenče



Broj postova : 72
Registration date : 11.03.2010

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimened oľu 21, 2010 5:22 pm

ja sam glasala za carski..iz razloga zbog prvog carskog i hvataju me vec raznorazne paranoje od prirodnog nakon carskog...djelićem mozga znam da teoretski nema problema pogotovo jer ce do poroda tri godine proci....ali panicarka prevladava Vaginalo ili carski - Page 3 13329
[Vrh] Go down
soo_happy
Dojenče
Dojenče



Broj postova : 72
Registration date : 11.03.2010

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimened oľu 21, 2010 5:22 pm

a s druge strane volila bi bit doma za dva ne za sedam dana..i brzo se oporaviti Vaginalo ili carski - Page 3 13329
[Vrh] Go down
*Ana*
Moderator
Moderator
*Ana*


Female
Broj postova : 3676
Age : 37
Lokacija : Osijek
Registration date : 19.04.2010

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimesub srp 31, 2010 9:20 pm

Vaginalno!
[Vrh] Go down
ninanana
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete
ninanana


Female
Broj postova : 470
Age : 52
Registration date : 06.01.2010

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimeuto srp 12, 2011 12:10 pm

Probala oboje, odluka - vaginalno!
[Vrh] Go down
nata
Novorođenče
Novorođenče



Broj postova : 14
Lokacija : čakovec
Registration date : 28.08.2013

Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitimesub ruj 21, 2013 9:17 pm

Imala sam carski,ne jer sam htjela,nego morala..istina oporavak traje malo dulje,stvarno boli,boli kad ljekovi popuste-ali mene nisu uspavali..bíla sam svjesna svega i odma mi stavili moju bebu na prsa,i sjecam se da se pokakala..bebu kad obave sta moraju odmah vidis jer je s nama u sobi cijelo vrijeme.meni je porod dobro prosao,ali ipak bi probala vaginaln
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaginalo ili carski - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaginalo ili carski   Vaginalo ili carski - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vaginalo ili carski
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» CARSKI REZ

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Trudnoća i porod :: Sve o porodu-
Forum(o)Bir: